| Raul_5121 a întrebat:

Salutari! As dori sa devin vlogger, si vreau sa-mi cumpar un cannon 600d sau un Nikon d5100 big grin, nu stiu ce sa aleg, eu am sa filmez mai mult si am sa fac tot felul de scene. Ce mi-ati recomanda intre aceste doua aparate? si argumentati va rog.Se castiga bine de pe urma acestei meseri? plus ca youtube a intrat in Romania si cred ca sunt platite toate mai bine thinking Care se pricepe va rog sa ma ajutati, eventuale programe pentru editat clipuri sau de facut tot felul pe clipuri stiti? Funda! happy

1 răspuns:
| xDDeemi a răspuns:

Şi eu m-am apucat de ceva Timp de Vlogging, şi mi-am cumpărat un Nikond5100 deoarece are Zoom-ul puţin mai mare,şi e mai uşor de folosit [Technologing vorbind rolling on the floor ]
De 'încasat' nu prea ştiu cât şi cum,pentru că pentru mine este *încă* ca un Hobby [Deci nimic pentru a face Bani]
Eu folosesc Videopad-ul şi Windows Moovie Maker din nou,deoarece sunt simplu de folosit, şi au nişte Rezultate destul de bune big grin
Sper că te-am ajutat, iar când ai de gând să te apuci, spune-mi şi mie, poate te ajut cu una alta laughingwinking