| Violeta19706 a întrebat:

Salutările mele.:*
Vă aștept cu un răspuns.
Am făcut cunoștință cu un băiat cu aproximativ 1 an jumătate în urmă sau chiar 2, de atunci am început a vorbi,am ieșit de cîteva ori și tot așa,vorbeam ieșeam,nimic mai mult,nu socoteam că ne întîlnim,vara aceasta am început să ne întîlnim,ne-am întîlnit undeva o săptămînă paremise după care el a ieșit cu prietenii lui nu știu unde și eu tot am ieșit cu fetele într--un weekend la frigărui și ne-am certat,ne-am despărțit,o perioadă nu am mai vorbit deloc după care am început iarăși să vorbim,vorbeam zi la zi și nu așa dar cu săruturi și inimi și tot așa,peste un timp eu am văzut că cu el nu se va primi nimic și am început să mă întîlnesc cu altcineva dar oricum îmi era dor de el și țineam la el foarte mult,după care cu acel băiat nu s-a primit nimic,acel de vara aceasta a plecat la armată,am plîns mult de urma lui și îmi era frt dor de el,după care am început să mă întîlnesc cu altul,mă întîlneam,făceam față că sunt fericită cu el dar oricum gîndurile îmi zburau la celălalt de la armată,apoi mi-am dat seama că cît timp el va fi la armată multe se v-or schimba și a început să-mi fie indiferent de el,vinerea trecută el a venit acasă,am vorbit sîmbătă pe net,el îmi cerea numărul meu de telefon,am spus că nu i-l dau,eram mîndră,așa arătam,arătam că mi-e indiferent de el,în seara ceea am plecat la club,acolo l-am văzut pe el,s-a apropiat de mine,mi-a cerut numărul și mi-a spus după ce se termină clubul să vorbim și am acceptat,eram cam servită,am rămas după club și am vorbit cu el,am stat multișor timp împreună,desigur că ne-am îmbrățișat, ne-am sărutat, luni el a plecat înapoi la armată și iarăși îi duc dorul și vreau să-l văd.
Spunețimi vă rog, corect am făcut sau nu?

Răspuns Câştigător
| Ihvnnm a răspuns:

Bravo! Orice ai face, este alegerea ta si este bunawinking important este sa fii decisa. Cu placere :*

2 răspunsuri:
| Ihvnnm a răspuns:

Trebuie sa te decizi ce vrei sa faci. Daca îl placi, nu e nimic gresit, daca nu, la fel. Însă încearcă sa fii mai constanta. Cerceteaza-ti sentimentele. Nici lui nu ii face bine sa fii asa oscilanta si nici tie. Partial stiu cum e si stiu ca nu e usor. Daca nu îl placi, spune-i in fata fara rusine si teama. Daca îl placi, trebuie sa devii constienta de faptul ca o relatie la distanta este mai greu de intretinut. Orice ei alege, încearcă sa fii constanta (trebuie sa faci diferenta dintre pasiunea oarba si dragostea adevarata pentru ca dragostea adevarata rezista si la distanta însă pasiunea oarba se aprinde cand esti cu persoana respectiva in rest o uiti). Si daca îl placi cu adevarat încearcă sa te concentrezi pe alte lucruri nu sa stai toata ziua plângând dupa el si dorindu-ti sa vina. Vorbeste cu el însă incearca sa ai si alte activitati in afara de a vorbi si a te gândi mereu la el. Sper ca te-am ajutat. Succes!winking

| Violeta19706 explică (pentru Ihvnnm):

M-am decis deja, vreau să fiu cu el.Mda,mulțumesc. :*

| Ihvnnm a răspuns (pentru Violeta19706):

Bravo! Orice ai face, este alegerea ta si este bunawinking important este sa fii decisa. Cu placere :*