| ioneldan a întrebat:

Salutat TPU! am 15 ani (implinesc in decembrie 16 ) si joia trecuta m-am masurat la scoala si am 1.76, 5 m(1.76-1.77, asa mi-a zis asistenta)si 54 kg dar daca din noiembrie pana acum am crescut 2, 5 cm. mai am sanse sa apuc 1.80m? intreb deoarece am gasit pe mai multe siteuri formula : (inaltimea tatalui si a mamei + 13 cm ):2 si imi iese 1.77. tata are 1.80 m si mama 1.62 m. mai toate rudele mele au intre 1.75- 1.78. ce ziceti mai am sanse sa apuc inaltimea tatalui meu?

3 răspunsuri:
| DeKoniec a răspuns:

Da, cu siguranta

| BestStudio a răspuns:

Ce conteaza 2-3 cm. in plus daca porti papuci cu talpa mai inalta esti cat tatal tau.Si da ai sanse sal ajungi pe taica-tu.

| anonimussnew31 a răspuns:

Dap