| ioneldan a întrebat:

mam masurat si discult am 1.76 m, am citit pe un site ca e ste o formula pentru ati afla inaltimea. ex la mine (180+ 1.62 m +13):2= 1.77, 5. aceasta formula este adevarata? mai am sanse sa apuc inaltimea tatalui?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nui stiu cit de adevarata poate fi. Cunosc o familie unde ambii parinti sint maruntei. Fiul lor a facut sport (nu sala ca sa se umfle), s-a inaltat si acum este o mindrete de adolescent.

| Sh4Dow a răspuns:

Bai fratilor. depinde de fiecare, de genetice, ori cresti si mai inalt ori. nu mai cresti ce e asa mare paguba. totusi o sa mai cresti un pic.

| KrYsTy2OOO a răspuns:

Da, e adevarata formula, mai ai sanse.

| BiancaGeorgiana a răspuns:

Ce reprezinta numerele din acea formula?

| ioneldan explică (pentru BiancaGeorgiana):

Inaltimea parintilor mei

| BiancaGeorgiana a răspuns (pentru ioneldan):

Si 13 ce e?
asa e formula cu 13?

| ioneldan explică:

Am 15 ani am uitat sa mentionez