| Mirela a întrebat:

Salutate tuturor :*!
Am de facut pentru ora de dirigentie urmatoarea tema : "Cum putem invata mai usor, mai rapid, mai eficient? "
Diriga mea [este o persoana perfectionista], mi-a dat mie aceasta tema pentru ca a vazut ca am media cea mai mare din clasa pentru semestrul I al clasei a9-a... problema este ca eu retin din clasa cate ceva si de invatat acasa foarte putin o fac.
Caci mi-a spus ca in prezentarea temei sa apara si modul cum invat eu acasa laughing, nici macar nu stiu cum sa mint ca sa o multumesc prin felul in care "invat acasa".[v-am dat aceste detalii poate va vor fi de folos pentru a ma ajuta]
Voi cum invatati acasa? straight face [fara raspunsuri : eu nu invat acasa]
Ce as putea spune in prezentare?
Multumesc tuturor ce au avut rabdarea sa citeasca tot ce am scris eu, iar cel mai bun raspuns ce cuprinde sugestii dar si exemple[link`uri.etc]primeste o fundita love struck, restul voturi :*!

Răspuns Câştigător
| xCăpşunici a răspuns:

Poi Prezentarea ta Ar trebuii sa fie asa ceva

Prezentare.
Cum putem invata mai usor mai
rapid si mai eficient
De:[Numele Tau]
Profesor Cordonator:[Diriga ta]

I.Majoritatea Oamenilor Invata cel mai bine in liniste, si in pace.Deci atunci cand Invatati sau,va faceti temele incercati sa va rezolvati celelalte probleme inainte de a incepe invatatul.[ex:dus gunoiul,dus la baie, baut apa, etc.Rugati rudele sa nu se plimbe prin camera respectiva atat timp cat invatati deoarece va distrag atentia, Ruga-tii sa nu dea drumul la televizor sau la radio sau cel putin sa asculte in liniste.happy.

II.Pregateste-ti materialele dinainte.Fiecare articol din carte miti poate orferi o informatie noua, de folos.Retine cuvintele noi, pentru ca te pot ajuta mai incolo.Subliniaza textele mai importante si pe care trebuie sa le invetii mai bine, sunt neaparat necesare.Roaga pe cineva sa se uite peste materialele tale de invatat si sa scrie un test scurt pe care sa-l parcurgi.Priveste nota, si daca nu esti multumit de rezultat mai parcurge din nou ideeile invatate

III Ziua.
Este Ziua.In timp ce mergi incearca sa iti amintesti ce ai invatat si repeta.Ai incredere in tine. Spuneti in continuu - in minte- Vei Reusi! Vei Reusi! Vei Reusii

Sper ca te-am ajutat happy

2 răspunsuri:
| Mirela explică:

Am luat ceva de pe un site, pnmhappydar am promis ca dau fundita, am dat

| xCăpşunici a răspuns:

Nu stiutiu cat de buna a fost. Avand in vedere ca eu's a 5 a