| dudy2204 a întrebat:

Trebuie sa fac o prezentare power point in fata clasei. Ce sugestii imi puteti da ca totul sa iasa cat mai bine? dau funda happy..sugestii gen cum ar trebuie sa arate prezentarea..cum ar trebuie sa vand marfa si asa mai departe big grin

1 răspuns:
| mdany a răspuns:

Pai pentru inceput trebuie tinut cont ca subiectul pe care il prezinti sa nu se repete de nenumarate ori in cadrul prezentarii. Apoi fiecare idee sa fie sustinuta cu un argument si de ce nu cu o imagine reprezentativa. Ideiile sa contina un fir logic si cursiv totodata elementele subiectului respectiv sa fie reprezentate in mai multe slideu-ri (nu ingramadit totul la un loc). Imaginile sa nu ocupe 50% din pagini, si totodata fundalul sa fie pe masura subiectului. Pentru un "plus" poti adauga animatii intrare/iesire pentru fiecare slide in parte si de ce nu o melodie de fundal. ceva mai clasic.Imaginatia este infinita, pe langa acestea poti cauta pe net mai multe lucruri..cum ar fi introducerea unor linkuri(la nevoie ) sau altele.
O zi buna.