| ReleaMax a întrebat:

Salutate tuturor!
Sunt clasa a XII-a la profil real si peste cateva luni o sa sustin examenul de bacalaureat la romana. Mi-am facut deja eseuri la cateva opere printre care Morometii, Lapusneanul, Moara cu Noroc, Plumb, Luceafarul, etc. Intrebarea mea este: Noua, la profil real poate sa ne cada altceva in afara de caracterizare si tema si viziunea despre lume? Eu asa am inteles de la doamna profesoara si de la alti colegi dar totusi vreau sa fiu sigur.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| ElenaWerman a răspuns:

Nu, la noi la real pica doar astea ca l-am intrebat si eu pe profu' meu de romana. La uman pica si relatii intre lume si idee, sau intre mai multe personaje, sau alte chestii boring. happy
Dar tampitii astia din Minister cine stie cu ce o sa ne mai bombardeze anul asta. E bine sa citesti operele si atunci orice ti-ar pica tot scrii ceva acolo...Nu-i panica, man. tongue

| ReleaMax explică (pentru ElenaWerman):

Multumesc de raspuns! Multa bafta si tie! happy