| andreeatpu_9367 a întrebat:

am stat cu un baiat cam 3 luni jumate. l-am cunoscut in septembrie, el a insistat sa-i dau nr de tel, ma suna in fiecare zi imi trimitea mesaje din ora in ora, practic ma "teroriza", nu ca mie nu mi-ar fi placut. si mie imi placea de el asa ca am acceptat sa fim impreuna. toate bune si frumoase. de revelion eu am mers la cabana 5 zile, timp in care nu am avut deloc semnal, dar intruna din zile( cred ca a 4-a) am mers intr-un loc unde era samnal sa vorbim, la tel. l-am sunat, i-am multumit pentru mesajul cu la multi ani pe care mi l-a trimis, i-am zis si eu la multi ani, insa imi parea ff distant si rece. cand am venit acasa, nu mai prezenta acelasi interes. am decis sa rup si eu legatura cu el daca el asa a facut. precizez ca nu am decis sa ne despartim sau nu am avut vreo discutie de genul. ideea e ca am rupt si eu legatura iar in maxim o luna a inceput sa-mi trimita mesaje din nou. ne-am impacat dar nu a durat decat vreo 2 saptamani. pe urma am avut o discutie iar el a zis ca ar vrea totusi sa ramanem prieteni sa iesim bla bla. dar tot timpul cand incep sa-l uit, ma suna si iar imi amintesc de el. ba mai mult, vorbeste cu prietenele mele si stabileste sa iesim in cluburi stiind ca voi veni si eu, chiar le pune sa ma cheme.de cate ori ma vede ca dansez cu alt baiat se vede ca e gelos si ori incearca sa ma ia de langa el ori merge si el si danseaza cu o tipa doar ca sa vad eu ca si el poate? de ce uneori ma evita, dar totusi vrea sa iesim si ma suna si asa? daca chiar nu ma mai vrea. de ce face asta? ce credeti?

4 răspunsuri:
| zenbatista a răspuns:

Probabil nu este convins ca vrea sa fie 100% cu tine, si probabil este de atunci de la faza cu plecatul la munte, vrea sa faca asa si din razbunare dar si din gelozie. Asta este parerea mea.

| CuriosEL a răspuns:

Cred ca inca te iubeste si o citit si el intr-o revista sau pe net ca daca lasi putin relatia si apoi revi iar asa fi mai iubit sau mai iubita de prieten sau prietena am citit si eu dar nu am crezut sper sa te ajute big grin

| andreeatpu_9367 explică:

Nu cred ca am putea rupe complet legatura avand in vedere ca gasca mea iese cu gasca lui si de multe ori ne intalnim. si credeti-ma ca nu mie chiar asa usor sa nu-i raspund la telbig grin
dar tot timpu pe cand incep sa-l uit, el iarasi apare in peisaj. i-am sters pana si nr de tel pentru ca stiam ca nu ma pot rabda sa-i trimit mesaje...happy

| Beatrice_3434 a răspuns:

Mie mi se pare ca este cam nehotarat...nici el nu stie ce vrea tongue ar fi mai bine sa il uiti happy si sa incerci sa il ignori ori de cate ori iti trimite mesaje sau te suna happy