| √ - Dani - √ a întrebat:

Saluttt am si eu o problema mare am un telefon Nokia N73 si se intampla sa nu mearga bluetoothu adica cand intru sa il aktivez umi zice "Unable to perform bluetooth operation" daca stie cineva va rog post sau dati un sms la 0766416122 sau add danny_danny232001 mersi!

2 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Intradevar e o problema. Ce poti face tu personal e sa revi la setarile din fabrica ale telefonului * # 7780 # si codul de siguranta daca exista si s-ar putea sa iti mearga.Sau sa cauti un update pentru frameware. O versiune mai noua a sistemului de operare. Dar e posibil ca nici macar asa sa nu reusesti sa faci bluethoothu sa functioneze.Astea 2 variante le-ai putea incerca acasa. Daca nu du-l la un service specializat. poate fi si din cauza umezelii dar nu cred ca faci baie cu telefonul, dar daca a ajuns vreodata apa suficienta pe el ar putea fi o cauza.Ca si idee, multe terminale Nokia au aceasta problema care din pacate desi nerecunoscuta e direct de la ei din fabrica.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. l-am luat la mana a 2 si nu stiu codu de securitate
2. nu stiu sa fac update... daca ma ajuti id e sus