| andreeapop14 a întrebat:

Saluttt TPU!:D:D:D:D Mai demult am vazut un videoclip pe youtube care arata cum sa te machezi ca sa-ti arate ochii mari, si acum, am cautat si nu am gasit un videoclip care sa ma invete cum sa ma machez corespunzator, deci sper ca macar voi sa ma ajutati >>> Funda si raspuns repede, va pwwwp :X:X:*:*

1 răspuns:
| RedVelvet a răspuns:

Pentru a obtine efectul unor ochi mai mari, trebuie sa aplici creion de ochi alb sau de culoarea sampaniei in interiorul pleoapelor, pe linia apei, sa folosesti farduri deschise cu care poti urca pana la sprancene (in acea zona poti folosi un galben, crem sau roz, nuante apropiate culorii pielii) si sa conturezi ochii de dermatograf. De asemenea, genele trebuie sa fie lungi, curbate si dese pentru un rezultat mai bun.
Succes!