| Dragoșșșș77 a întrebat:

Saluttt TPU, sunt baiat si am 15 ani si nu prea am o perioada asa buna din mai multe motive, certuri cu iubita, lipsa banilor, etc, am doar cateva intrebari, daca ma descarc in fata iubtei sunt șanse sa piarda sentimente si sa considere ca sunt asa mai fragil si chestii de genul, chiar daca ea insista sa ii zic si mai spune ca ma pot descarca in fata ei. Mie tot imi e asa frica si prefer sa sufar singur si sa ma fac bine singur, asa cum face fiecare baiat/barbat si daca aveti sa imi dati cateva sfaturi ca sa pot sa ies din perioada asta mai naspa ca la un moment dat se va despărți de mine de la atatea certruri si tineti cont ca avem 1 an si putin impreuna si mna.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Sfatul e sa te comporti sincer si sa te descarci intr-o maniera care nu suna prea mult a vaicareala.Aceasta este solutia sanatoasa pentru oricine, nu sa acumulezi in tine frustrare si nervi pana cand explodezi ca un vulcan.Strategia aceasta a baietilor/barbatilor ar trebui sa dispara din peisaj, pentru sanatatea lor psihica si emotionala. Daca se va desparti de tine inseamna ca nu te-a meritat de la bun inceput.In plus, la 15 ani nici nu se poate sa va comportati ca la 30 de ani, chiar daca tu asa dai de inteles.Nici nu prea stiu ce relatie aveti, pe ce anume se bazeaza, dar cred ca ai asteptari un pic prea mari pentru niste adolescenti, nu te supara ca spun asta.

| Alexandru1111199 a răspuns (pentru dullcat):

Sincer strategia asta proasta tot din cauza femeilor s-a produs, in care nu-i poti spune uneia ceva ca aia se duce in secunda 2 si te barfeste cu prietenele ei.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Alexandru1111199):

Pai daca te limitezi la femei slabe calitativ, te mulțumești cu ce ai și taci.Nimeni nu e vinovat că nu vrei femei superioare, care îți pot oferi tot ce e mai frumos.

| Alexandru1111199 a răspuns (pentru Hyperion7):

Nu ziceam de mine, ziceam in generalhee hee.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Alexandru1111199):

Și eu tot la general silly

11 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Spune-i de ce nu, una e sa ii spui supararile tale alta sa incepi sa plangi ceea ce nu e cazul, daca in fata prietenei tale nu te poti descarca atunci in fata cui altcuiva? In fata parintilor nu ca e stanjenitor, prietenii poate rad, o fata mai ales daca e prietena ta e cel mai bun medicament, fetele sunt deschise sentimental si te pot intelege cel mai bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Certuri cu iubita la 15 ansiori?
Lipsa banilor...
hai ca m-ai dat gata, la 15 anisori esti doar un copil abia intrat in pubertate, care nu ai nevoie de iubite si nici de bani, ca esti pe casa si masa in grija parintilor.

Am vaga impresie ca tu te consideri deja adult, cand abia ai pasit la pubertate!

| Dragoșșșș77 explică (pentru Violleta2022):

Am cerut un sfat nu sa ma judeci?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dragoșșșș77):

Ti-am explicat cum sta treaba la 15 anisori, ca bati campiii cu probleme inexistente.

| Hyperion7 a răspuns:

Deci,conceptul asta toxic de mascul alfa nu face nimic altceva decât să inhibe bărbații în a mai fi emoționali, empatici și conectați cu partenera.
Pai noi nu suntem pietre sa nu avem emoții,sentimente,e normal sa le împărtășim,nu se le închidem in noi,pe bune acum.
Mai mult de atât,nu,nu ar trebui sa piardă sentimentele fata de tine,asta daca chiar te iubește,dar daca nu o face,mai bine pentru tine,ai văzut că nu e buna și că nu merită un loc în viața ta.
E greșit să spui că "eu nu trebuie sa fiu vulnerabil",de ce sa nu fii? Pentru că vei fi considerat slab? Nu vei fi slab în fața nimănui.
Mare fâs că se va despărți de tine, tine minte un lucru, suntem ființe umane, nu bancomate, nu nimic, cum femeile simt durere și bărbații o simt.

| Alexandru1111199 a răspuns:

Vere ai 15 ani dracu, n-ar trebui sa-ti faci griji de bani, daca de acum iti faci griji ca n-ai bani..banii ar trebui sa-ti dea parintii la varsta asta, sau sa mai faci tu 2-3 chestii care sa-ti produca niste banuti,dar nu o mai zi de parca ar fi obligatoriu,iar legat de prietena ta,descarca-te frate in fata ei, ca e iubita ta si daca e o iubita adevarata te asculta si te intelege, daca e o fata neserioasa te va parasi dar daca o va face vei vedea doar ca nu era fata potrivita. Vrajeala asta pe care o zic barbatii de obicei ca domne noi suntem masculi arfa tinem tot in noi e o prostie pentru ca suferi degeaba, de ce sa stai ca prostu in depresie atata timp cand te poti descatusa vorbind cu cineva si sa fii ascultat? Crezi ca taica-tu cand are o perioada proasta nu se descarca vorbind cu maica-ta? Ba da ca asa ar trebui, asta ar arata maturitate din partea ta, nu daca stai ca prostu si suferi singurhee hee asa ca du-te si vorbeste cu iubita si nu mai suferi ca prostu singur ca nu te ajuta cu nimic si nici nu te face mai barbat.

| Luca3472 a răspuns:

Salut dragos o sa iti spun si eu parerea mea pentru ca am 18 ani si suntem destul de apropiati la varsta. Bro crede-ma e super important sa te descarci, nici eu nu am crezut dar ajuta foarte mult insa eu daca as fi in locul tau nu as face treaba asta in fata iubitei mele dar cum voi aveti un an si ceva impreuna eu zic ca da pentru ca deja va cunoasteti foarte bine si nu o sa isi faca pareri proaste despre tine insa eu cel putin ma descarc la prietenii mei de incredere. Nu spun sa faci ca mine, repet e strict parerea mea si cum procedez eu. Te pup si succes