| sanboss a întrebat:

Saluty, vreau sa pun o adeverinta de salariu si o copie de pe buletin in format digital.
Trebuie sa le trimit prin email, problema e: cum le trec in format digital? Cum le bag in pc?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori le scanezi fie cu un scaner special, fie cu o aplicatie de mobil, sau pur si simplu le faci o poza

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa ai un scaner legat la computer. Faci copie dupa ele (formular completat si cartea de identitate-- nu se mai zice buletin).

| valentingb a răspuns:

Varianta 1: le scanezi
varianta 2: le faci poza (nici nu trebuie sa le pui pe calculator daca ai un telefon bun, nici macar smartphone, ci chiar si un telefon bun mai vechi)