| 7749393 a întrebat:

Saluut! Adresez această întrebare studenților din Galați. M-am înscris la facultate și urmează să mă înscriu la cămin, dar chiar nu știu ce cămin să aleg. Voi unde m ați sfătui să mă duc? Care cămin are cele mai ok condiții? Căminele sunt mixte sau separate de fete și băieți? Există vreun cămin care are baie în cameră sau toate au baia la comun? De câte persoane este camera?
Cam astea sunt întrebările mele, mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Caminele sunt separate, de fete, de baieti, de familisti si unul de studenti starini si sportivi.
Candva caminul A avea camere numai pentru straini si sportivi, dar nu mai stiu azi daca mai exista asa ceva.
Daca nimeresti la caminele foarte vechi, atunci baile sunt comune, cele de pe strada Domneasca sunt relativ mai noi decat caminele A si B - cu caldiri de acum 50-60 de ani si posibil sa ai baie in camera.
Camerele au intre 3 si 5 paturi, depinzand cat de mare este camera ca sa incapa totii studentii.
Exista si o cantina studenteasca intre caminele A si B un sper ca s-a mai imbunatatit mancarea happy

| 7749393 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc foarte mult! Despre căminul H ce ai putea să-mi spui, dacă nu te deranjez?

| Violleta2022 a răspuns (pentru 7749393):

Caminul H este pe str domneasca, cred ca era de fete, daca-mi aduc bine aminte... sunt totusi foarte multi ani de cand am locuit in campusul ala, dar in caminul de familisti, in schimb aveam colege care locuiau in H. Cred ca erau 4 in camera...

| 7749393 explică (pentru Violleta2022):

Am inteles multumesc frumos! happy

5 răspunsuri:
| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Are și jacuzzi bro și lift cu scări nu mai zic de camera cum este geamurie dinalea care se vede totul prin ele -_- geam lucios uuuuuu -_- lucios

| 7749393 explică (pentru ElExistaElAudeElVedeElStie):

Dragul meu, am pus niște întrebări normale la care nu pot găsi răspunsul pe internet. Urmează să petrec cel puțin 3 ani la cămin și cred că e foarte normal să mi doresc să aleg un cămin ok. Nu înțeleg sarcasmul tău, chiar nu era nevoie. Am specificat la început că adresez întrebarea studenților din Galați. Dacă nu ești unul dintre ei treci peste întrebare, nu ți a cerut nimeni părerea. Așa că îți zic cu respect să mă scurgi.