| Mathias39 a întrebat:

Sambata pe la ora 3 dimineata am furat o suma de bani de la parinti ca sa-mi iau droguri. Cum pot face rost de bani rapid ca nu vreau sa observe? Rog seriozitate.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cel mai prost sfat posibil.

| Violleta2022 a răspuns:

Iti iei de munca si castigi bani cinstit.

| sammie a răspuns:

E păcat să le furi bani părințiilor tăi pentru niște nimicuri care îți dăunează sănătății. Mai bine du-te și interesează-te cum să scapi de substanțele alea toxice până nu e prea târziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seriozitate. Interneaza-te la o clinica de dezintoxicare până nu e prea târziu. Și nu mai fura bani din casa, căci aceia sunt banii din munca părinților tăi și e păcat să fie cheltuiți pe chestii de genul.

| Continchiscontsters a răspuns:

Sa muncești sale dai bani părinților tai înapoi nu ai habar prin ce trec acei oamenii și cum se muncește pentru ei nu ai făcut bine deloc ce le-ai făcut părinților lasă drogurile și discotecile și alte rahaturile nu-ți risipi viata cu asa ceva muncește cinstit și fate om nu un drogat de ăștia sunt destui ii vezi peste tot pe străzi și în ziua plină nu-ți bate joc de sănătatea ta și viata ta și de munca părinților tai nu ai habar cu este sa câștigi un ban în ziua de azi.

| Celula44 a răspuns:

Videochat

| taev a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=O6jQt1L9i40

Consider ca cea mai buna varianta este sa spui adevarul parintilor tai. Orice problema, adictie sau pura curiozitate poate fi combatuta cu ajutorul sfaturilor din partea oamenilor care iti vor binele. Si, indiferent de starea/situatia/perioada nasoala in care te afli, nimic nu este etern.
Cat despre clinici de dezintoxicare, nu sunt un sustinator 100% al acestora. Exista multi care au trecut pragul acestor centre, care in ziua de astazi nu mai sunt oameni. Schimbarea vine, in primul rand, de la tine. Daca ai nevoie de ajutor, apeleaza la cineva pe care cunosti si in care ai incredere sau macar poarta o discutie cu cineva mai informat despre acest subiect (iar aici nu ma refer la alti actuali consumatori).