| Cautraspuns a întrebat:

Saptamana viitoare trebuie neaparat sa dau de permis ca altfel imi expira scoala de soferi, dar exista o problema:nu pot nici in ruptul capului sa invat! Ce pastile imi recomandati pentru a putea memora mai usor si care sa aiba efect imediat? Mi-am luat acum MemoPlus dar nu stiu cat de eficient este...Va rog ajutati-ma! URGENT!~fundita~

Răspuns Câştigător
| LostInDreams a răspuns:

Nu stiu pastile, dar ca metode "naturale" stiu ca trebuie sa scrii ideile pe care trebuie sa inveti(creierul retine mai bine ce face nu ce citeste), nu te uita la tv cand te gandesti la sofat si teoria ce depinde de astabig grin, incearca sa scrii ideile pe o coala de culoare galbena, este culoarea de pe care se retine cel mai usor, si in special pe o foaie colorata-chestia asta merge.Mai incearca si sa te gandesti cum aplici in practica, imagineaza-ti strazile si cum ai aplica teoria in practica, eventual schiteaza ceea ce citesti. fa mai multe exercitii, chiar daca nu le stii, unde te incuri da pagina la teoria care iti va da raspunsul.Nu te baza prea mult pe pastilele de memorat, eu nu am folosit pana acumdar din ce am auzit nu functioneaza cum ar trebui si te mai doare si capulbig grin.Iti urez multa bafta la invatat si sa treci examenul cu brio.Iti tin pumnii!:X

2 răspunsuri:
| karakedi13 a răspuns:

Memo Plus este o alegere foarte bună, dar trebuia să cumperi mai devreme cu 1-2 săptămâni pentru a-și face efectul. Totuși, să știi că este eficient, chiar dacă începi tratamentul de azi, sau de când ai vrea tu să începi! happy Succes la învățat, și sper să-ți iei permisul.

| Cautraspuns explică:

♥ScReAmInXX♥Marry mersi; xMetodele functioneaza...Am luat sala cu 24:*