| adi1999 a întrebat:

cum as putea sa învăț și eu mai ușor pentru sala la scoala de șoferi? funda!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Aici nu e vorba de învățat ușor.
Iti iei de la librărie cartea aceea groasă de legislație rutieră, versiunea cea mai nouă, ce-a mai recentă.
Inveti acasa capitol cu capitol; si nu treci la următorul capitol până nu te-ai asigurat că l-ai învățat pe ultimul pe care l-ai citit.
Trebuie să știi despre ce este vorba în fiecare capitol. De aceea repet: este singura metodă de a reține, de a învăța ceea ce ai citit. În felul acesta poti răspunde oricând la orice întrebare care ti se va pune.
Numai după ce ai citit cartea te apuci de chestionarele de pe net. După ce te-ai asigurat că le poți face ușor te înscrii la scoală.

1 răspuns:
| Alexul99 a răspuns:

Faci chestionare de pe drpciv, nu iti trebuie nici o carte, am facut greseala sa dau aproape 100 de lei pe o carte si nu m-a ajutat cu nimic, daca faci 10 chestionare corecte pe zi de pe drpciv inseamna ca ai 99% sanse sa iei sala. big grin