| DeeDe3 a întrebat:

Scriu de ceva timp la o poveste si ma gandeam sa o pun pe wattpad. Aici apare nelamurirea mea. Dialogul nu l-am facut ca intr-o carte. E ceva gen : " Ami - Ce faci? Matt - Bine. " Am pus numele personajelor in fata propozitiilor spuse de respectivii.
Pe wattpad, nu am vazut sa fii folosit cineva ceva de genul. Credeti ca este inregula sau ar trebui sa schimb?
P.S. Vreau pareri detaliate si sincere. Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| oHarryo a răspuns:

Depinde cum faci trecerea de la poveste la dialog, daca in dialog se poate intelegi cine ce replica are atunci e de ajuns sa folosesti liniuta de dialog daca nu, scrie-le numele si e ok. Succes la scriswinking.

| DeeDe3 explică (pentru oHarryo):

Multumesc muult :**!

2 răspunsuri:
| cdu92 a răspuns:

Eu as fi scris astfel dialogul:
Ami: "Ce faci?"
Matt: "Biniditat."
Si daca chiar vrei sa folosesti liniuta de dialog adaug-o...