| anonim_4396 a întrebat:

Scuze de categorie big grin dau funda!
Întrebarea mea poate pare stupidă, dar am o curiozitate.
O prietenă foarte bună are 1.50 la înălțime și 18 ani. Întotdeauna este preocupată și complexată de înălțimea ei, sunt curioasă daca, se mai poate înălța la vârsta asta? Mulțumesc.

(fără glume!)

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Nu are de ce sa se simta complexata de faptul asta, adica daca are grija de corpul ei si il lucreaza putin poate arata superba. Fetele scunde mi se par la fel de dragute ca cele inalte. La 18 ani nu mai are cum sa creasca in inaltime, eu nu am mai crescut de pe la 15 incolo...
Insa, este si un avantaj, de exemplu, eu am 1.69 iar atunci cand imi iau tocuri sunt extrem de inalta si imi e cam greu sa imi gasesc un baiat pe masura, prietena ta nu va avea astfel de probleme cand va purta tocuri, va arata perfecta big grin

3 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Hei, nu o sa mai poata sa se inalte, insa nu e nicio problema, fetele mai scunde sunt foarte dragute, poate sa poarte niste tocuri mai inalte si totul este perfect! happy

| cristimihailov a răspuns:

Nu. Nu se mai poate inalta sub nici o forma.

Mugurii de crestere ai oaselor se opresc in mod normal in jurul varstei de 18 ani. Este prea tarziu acum sa urmeze vreun tratament de crestere deoarece oasele s-ar putea dezvolta inegal.

O sa aiba problemele astea pana o sa isi gaseasca un prieten potrivit. Pe urma o sa ii treaca. Daca nu, ar fi bine sa ia in calcul un consilier.

| SimonaSimona01 a răspuns:

Nu nu se poate sa se mai intalte...