| CreepyCrow a întrebat:

Scuze pentru categorie.

As vrea sa scriu o carte. De dragoste.

Dar nu prea sunt creativa tot timpul, am unele momente cand imi vine pur si simplu.

Asa ca, daca ar fi sa vreti sa cititi o carte despre ce ati vrea sa fie? Ce v-ar captiva cu totul?

As vrea cat mai multe idei daca se poate.

Multumesc

2 răspunsuri:
| Accero a răspuns:

Bun parerea mea personala :Trebuie sa scrii ce simti, o carte nu trebuie sa fie de divertisemnt, sa placa altora, o carte trebuie sa reprezeinte sentimentele tale care sunt ascunse adanc si care ies la suprafata prin cuvinte, Crezi ca cei mai mari scriitori s-au gandit daca o sa placa cuiva? eu nu cred cred ca au scris ce le-a placut lor.Eu garantez ca daca iti pui imaginatia la contribuite si lasi parerile altora deoparte o sa faci o carte grozava.Critica trebuie sa fie constructiva nu distructiva, Baftawinking

| elenukbombonik a răspuns:

Exemple:
-O fata care iubeste un baiat dar nu ii poate spune.
-Dragoste interzisa: Doi adolescenti se iubesc si incearca sa fie impreuna dar nu pot. day dreaming
Daca vrei ceva mai. SF. Ciudat poti incerca : Un baiat iubeste o fata, dar nu poate fi cu ea. Din cauza ca e vampir/ varcolac/ extraterestru, sau ce iti mai vine prin caplaughing.
Dar depinde si de ce simti tu. Daca esti trista. Fericita. Ce final vrei sa aiba.happy.
^^