| w1zk1dro a întrebat:

Se intampla ceva daca fumezi in timp ce esti racit?

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Fumatul este un pericol pentru sanatatea omului, sa nu uitam ca o tigara fumata scurteaza viata unui om cu circa 14 minute. Nu este indicat sa fumezi cand esti racit, pentru ca iti irita si mai mult mucoasa nazala si scade rezistenta organismului la boala.

6 răspunsuri:
| FOCUS a răspuns:

Da mai nemernicule. de ce vrei sa bagi si tigara in spital? atunci cind esti racit si tragi fum de la tigare in tine se agraveaza si mai rau boala

| jony a răspuns:

Iti afumi mucii.laughing

| alissya a răspuns:

Nu neaparat...depinde de organismul fiecaruia si de starea ta.
adevarul e ca nu e indicat sa fumezi cand esti racit normal... dar daca nu te poti abtine asta e.
eu am fost racita si am fumat, si nu am patit nimic atata ca ma durea gatul cand fumam si eram racita :d... dar tot mi-a trecut big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este o regula...Asa cum unii oameni pot muri din cauza fumatului, altii ajung la batranete si nu au nimic. Fumatul te omoara lent, depinde de organism cat de lent, dar cert e ca iti face foarte rau.Fiind racit, esti mult mai sensibil si mai vulnerabil asa ca iti sugerez sa ai grija. O zi buna!

Răspuns utilizator avertizat
| Alexa_Alexandrel_2000 a răspuns:

Poti sa faci TBC (tuberculoza)