| Piticcca a întrebat:

Am o intrebare. Daca esti operat de inima(dsa) si fumezi, ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| necris77 a răspuns:

Nu am un raspuns dpdv medical dar eu am observat ca atunci cand fumam simteam ca imi batr inima mai repede deci clar are o influenta fumatul asupra inimii. M-am lasat de doua luni de fumat si nu am mai avut acea senzatie.
Din ce stiu daca ai avut o operatie pe un anumit organ, trebuie sa il menajezi un pic.
Si lasa-te de fumat, chiar daca ai fost sau nu operat nu iti face bine.

| neutrino a răspuns:

Vei cheltui multi bani pe tigari si vei ajunge mai des la medic.

| WaterDrop a răspuns:

Citeste aici si apoi gandeste`te ca inima a trecut printr`un soc deja cu operatia: http://www.cardio-team.ro/inima-si-fumatul/

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru WaterDrop):

Normal ca conteaza fumatul mai mult decat sanatatea pentru alti oameniwinking

| WaterDrop a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Da, ma lasa fara cuvinte perceptia unora despre fumat si cum il recomanda altora.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru WaterDrop):

De fumat nu m-am atins, doar o singura data cand eram prin adolescenta. dar m-am inecat cu fumul. si nu am mai incercatlaughing

| WaterDrop a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Am fumat 11 ani, si m`am lecuit.Nu as dori nimanui sa incerce asta. Desi raspunsurile tale sunt rele, asta a fost chiar o alegere buna! laughing

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru WaterDrop):

Mereu când fac ceva e răuhappy m-am obişnuit cu astalaughing

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Tu ce crezi?

| Bota_Valentin_1991 a răspuns:

Iti va agrava situatia, gandeste-te ca sunt oameni care fumeza si nu sunt operati pe inima, si faci infarct sau apar complicatii gen tenisune arteriala, palpitatii sau aritmii asa ca cel mai bine ar fi sa le eviti cu totul.

| anonim2122 a răspuns:

Tu nu crezi ca e rau! Mai intrebi