| xsswww a întrebat:

Ce se intampla daca esti racit si nu iei pastile? Iti va trece de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sofia2652 a răspuns:

Depinde cât de gravă este răceală. Dacă e un guturai poate trece de la sine.
Organismul e conceput să elimine infecțiile dar e indicat să luăm pastile, să îl ajutam din exterior

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Depinde, eu am avut o gripa stomacala si a trecut fara pastile, fara ceaiuri, etc. E adevarat ca nu faceam febra si nu ma durea capul.

| Lioana a răspuns:

Eu niciodată nu iau pastile la răceală. Ceaiuri, vin fiert, bai fierbinti, sirop de tuse daca e cazul.

| ReddY25 a răspuns:

Trece și cu altele, nu neapărat pastile