| alma200033 a întrebat:

Se poate motiva absențele daca vorbeste părintele sau trebuie neapărat motivare?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vorba zboara dar hartia (motivarea) ramane. Cred ca ai inteles ce vreau sa spun.

| Kerre a răspuns:

Nu stiu cum este exact la tine la scoala, la mine de exemplu daca nu aduci o motivatie semnata de doctor atunci absentele nu iti sunt motivate.

| Paula2018 a răspuns:

Asta depinde de profesor, insa profesorul trebuie sa aiba o dovada pe baza careia a facut motivarea. Deci nu prea cred ca ai avea succes fara motivare.

| Atim a răspuns:

Depinde de regulamentul liceului. La mine in liceu era o limita de 3 bilete de învoire de la părinți pe an. Acele învoiri trebuiau sa fie scrise si semnate si sa contina data si motivul absentelor (mergea si aia cu motive personale). Cererea putea fi scrisa de mana sau puteam cere de la secretariat o cerere tip pe care doar sa o completeze părintele. Aici trebuie sa întrebi dirigintele sau secretara/secretarul ce politica are liceul vostru. Totodata, fiecare cu regulamentul lui