| GabyAdicaEu a întrebat:

Cate zile/absente poate motiva parintele?

Răspuns Câştigător
| xXFrappeGirl a răspuns:

Daca lipsesti o saptamana intreaga, si ii duci profesoarei un bilet cum ca :
' Elevul x-ulescu a lipsit o saptamana de la scoala deoarecee a avut varicela [ sau de ce nu ai mers ]. ' Sigur va fi inregula.

| GabyAdicaEu explică (pentru xXFrappeGirl):

Eu am trei zile neconsecutive, ce parere ai?

| xXFrappeGirl a răspuns (pentru GabyAdicaEu):

Neconsecutive thinking Ai putea sa ii spui mamei tale sa iti faca un bilet cum ca ai lipsit pe cele 3 zile din anumite cauze...

9 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Eu stiu de 3 zile, cu cerere, consecutive sau nu.

| Alinamia a răspuns:

Doar 2

| xXFrappeGirl a răspuns:

Diriga mea accepta doar un bilet de la parinte pe semestru. Depinde de invatator/profesor.

| kimmy7 a răspuns:

Un parinte poate motiva pe un semestru 5 zile! Funda? happy

| Ama_Iulia_1993 a răspuns:

Legal, parintele poate motiva doar 5 absente pe semestru.Dar aici depinde de profesor.

| Racolta_Carina_1993 a răspuns:

De bicei doar o zi motiveaza iar daca lipsesti mai mult trebuie sa duci bilet de la doctor.

| Racolta_Carina_1993 a răspuns:

Mie mi-a motiveaza doar pe prima zi in caz ca am lpsit 2 sau mai multe zile trebuie sa duc de la docto.