| anonim_4396 a întrebat:

Se poate muri din cauza paraliziei in somn?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| KLiNK a răspuns:

Numai dacă ai probleme cu inima. În rest nu este periculos. Odată ce ești informat despre chestia asta e mult mai greu să te sperii.
Ca să știi pe viitor: Corpul e paralizat pe timpul somnului. În faza REM mai exact (Rapid Eye Movement). Când te trezești paralizat ești intre vis și realitate. E un fel de greșeală a sistemului nervos.

| sjszhhwnwne a răspuns:

Salut! Nu, tine foarte putin si nici nu e obligatoriu sa ai halocinatii. Trebuie sa iti pastrezi calmul si nu vei vedea sau auzi sau simti nimic. Eu am avut de mai multe ori si a fost ok, ba chiar am inchis ochii si am adormit la loc.