| Bianca_2501 a întrebat:

Se poate repara o lentila de aparat foto care s-a strambat? aparatul nu se mai deschide si e blocat asa. Este nikon S220. Ar mai fi o sansa? e grav?

1 răspuns:
| PrincessConsuela a răspuns:

Si eu am un Nikon Coolpix L21 care a scapat pe jos. De reparat l-am reparat din greseala. Dar am auzit ca la aparatul foto digital toate sunt foarte sensibile. Du-l la un service autorizat daca mai pot sa faca ceva. Eu nu stiu ce a avut al meu, dar cred ca tot la lentila a fost ca mai intai se vedea in ceata, iar cand am incercat sa il orpesc nu ma lasa si imi spunea ca am o problema cu lentilele. Cred ca era una nitel deplasata pentru ca mama a intors nitel rotitele alea (altfel nu stiu cum sa le zic) si s-a reparat.
E un aparat foarte bun, asa ca daca reusesti sa il repari o sa fie binewinking