| anonim_4396 a întrebat:

Se spune ca gaura in ureche nu doare cand iti faci!
ei bine eu mi-am facut azi si m-a durut destul de rau oare de ce?

14 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Probabil esti tu mai sensibila si de aia. Nu toata lumea poate suferii dureri mai puternice. Oricum, acum ai scapat.

| anonim_4396 explică (pentru eXtreme21):

Inainte sa-mi faca de fapt mi-a facut o colega in fine dar stiam, aveam impresia k o sa doaralaughing si asa a fost mai ales ca nu reusea sa-mi bage cercelul ca prima data mi-a facut cu acul

| IsabelaIssa a răspuns:

Intreaba pe cine ti-a zis ca nu doare laughing Sigur ca doare, cum sa nu!

| anonim_4396 explică (pentru IsabelaIssa):

Pai nu neaparat k nu doare dar cica doare doar atunci putin de tot si apoi gata pe mine m-a durut atunci si ma doare si acumlaughing

| Flaviia16 a răspuns:

Doare ft ft putin si e normal happy

| eusebiu99 a răspuns:

Nu fiecare om este la fel altii au diferite reactii.Eu cred ca te-a durut pentru ca ti-a fost frica. Spune-mi ti-a fost frica?

| anonim_4396 explică (pentru eusebiu99):

Putin.pai nu mi-am mai facut decat cand eram mica..si inca ma doare nu este rosu sau umflat dar imi arde urechea si numai putin sa atinga cu orice incepe sa ma doara mai raubig grin si nu-s genu de fata k vai gata ce sensibila suntlaughing dar ma doare na...

| eusebiu99 a răspuns:

Asa este prima data dara crede-ma o sa-ti treaca.Trebuie sa ai tu rabdare.

| AmaliaM a răspuns:

Păi cu ce ţi-ai făcut gaura? şi mai este o chestie, locul unde ai făcut-o. depinde de,, instrument" şi de loc, zic eu. eu am 5 găuri făcute în lobul auricular sau să zic în patea aceea moale. cele făcute în helix sau în şanţul helixului (partea tare) dor, destul de tare. sper că ai înteles. dacă nu, poţi să mă întrebi. happy

| anonim_4396 explică (pentru AmaliaM):

Pai mi-a facut o colega cu acul in ureche a2a gaura si apoi i-a fost cam greu sa-mi bage cercelul.pot sa zic k m-a cam chinuit k nu intralaughing

| AmaliaM a răspuns (pentru anonim_4396):

Mhmm, cred că din cauză că nu a reuşit să bage cercelul te-a durut mult mai rău decât ar fi trebuit. eu mi-am făcut găurile cu un cercel ascuţit la vârf şi a fost o durere suportabilă. ai grijă să dezinfectezi. happy

| anonim_4396 explică (pentru AmaliaM):

O sa am. mersi:*

| Piitica a răspuns:

Nu fiecare persoane este la fel, si nu toti intelegem acelasi lucru prin durere.

| Didi15Chocolate a răspuns:

E normal sa te doara.Se spune asa deoarece este un loc unde durerea nu este asa de mare de ex. in buric sau in nas etc.