| kittysam a întrebat:

Se va alege ca varianta de bac ceva ce nu a mai picat pana acum niciodata? ma refer la subiectul al III-lea?

spre exemplu in 2012 a picat la sub III tema si viziunea despre lume dintr-un text poetic studiat de M. Eminescu. Aceasta cerinta n-o sa mai pice niciodata, nu?

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Pica ce bilet se extrage din lista totala. Deci poate pica orice, inclusiv ce a fost. Ca sa fii linistita si sigura citeste si ce a picat inainte. Succes!

| JohnnyWylde a răspuns:

In 2012 a picat poezie romantica, in 2013 poezie interbelica. Doi ani la rand poezie, este foarte posibil sa pice proza anul asta dar nu e nimic sigur, poate pica orice.