| Mitri a întrebat:

Se vand tigari la bucata in Cluj?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu. tigarile nu se mai vand demult la bucata!

| vocea a răspuns:

Ca peste tot in Romania.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Normal nu este voie sa vinda la bucata. Dar peste tot mai se incalca legea. Oricum nu merita sa cumperi nici la bucata nici pachet. Tigarile nu au fost deloc bune dar acum la noi in Romania de cativa ani statul le face ceva la tigari pentru ca toate marcile sunt oribile si tutunul cred ca este stropit cu ceva care face si mai rau organismului uman. Din cauza asta m-am lasat de fumat pentru ca orice marca de tigara imi producea sila voiam sa fumez ceva bun si ma scarbea tutunul din fiecare pachet

| vanilla80 a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

Am observat și eu treaba asta, eu unul primesc de la sora mea țigări din America și trabucuri, pot să spun că diferența e imensă, am fumat niște țigări și aveau un miros de parfum, nu erau click să zici ceva happy. Se vând țigări la bucată doar pe strecurici

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru vanilla80):

E timpul sa te lasi si tu de fumat ca oricum suntem singura tara din lume care mai folosim sare iodata din ce citeam tigarile sunt si alea cu ceva in neregula e clar ca guvernul asta corupt si nemernic nu se opreste aici mancarea e jalnica mezelurile sunt cancer, diabet si tot felul de boli iar medicamente interzise de toate tarile europene inca mai gasesti pe la noi etc. Cel mai bine lasi tigara mananci si bei cat mai sanatos daca vrei sa-ti prelungesti cu cativa ani viata. Mi-a placut sa fumez am fumat destul inca mai voiam dar daca toata marfa e cum e nu are rost sa dau cam 400 lei pe luna pe ele.