| AnonimaDoarTaci a întrebat:

Serios o iau razna cu baieti astia.Stiu ca nu ar trebui sa imii bat capul de acum cu ei dar nu e vorba de un oarecare baiat ci de cel mai bun prieten al meu:colegul meu, cel cu care rad si ma simt bine, cel care nu m-ar lasa trista nici pentru nimic in lume.Serios e chiar orb sau ce?
Intr-o zi am aflat ca s-a despartit de prietena lui si i-am fost alaturi si o sa fiu mereu am vorbit ca de obicei cu el[linguseli si semne de genu:*:X]noi asa vb si ne mai sacaiam cand mai avem status de genul"Te iubesc" si el de obicei imi zicea ca site ca pe el il iubesc iar eu in gluma ii raspundeam cu "Daa:X" si asta faceam si cand era cu prietenasa ba mai mult atunci ma mai lua si in brat si nu ii pasa de ce zicea prietenasa.Si intr-o zi l-am sarutat pe obraz si m-a tinut in brate eram ca doi indragostiti si pe mess mi-a zis ca s-a simtit foarte bine cu mine si ca a fost o zi speciala pentru el si in cealalalta zi s-a impacat cu prietenesa.Cum sa fi asa? In fine ma bucur pentru el[cred]. Si ea s-a legat de mine si ma tot facea in toate felurile, de fata cu el. Iar eu cum ma enervez repede m-am rastit la ea si am facut-o vierme cert e ca si el a auzit, si s-a suparat pe mine ca nici nu se poate uita la mine.Prietenele imi zic ca se uita dupa mine dar eu nu il vad si nu imi pasa.Nici macar nu ii mai pasa de mine dar mai avem un an impreuna cls. a 8 nu? Vedem noi atunci cand pleaca prietenasa cum se va intoarce la mine? Crede-ti ca se va intoarce la mine? Sau credeti ca ma place?

Răspuns Câştigător
| Brilianta a răspuns:

Hmmm pai e o chestie de timp, tie iti place mult de el dar fiind cel mai bun prieten iti e rusine sa faci un pas, am trecut si eu prin asta dar la mine era invers lui ai placea de mine, iar eu il vedeam ca pe cel mai bun prieten si nu puteam avea o relatie cu el pentru ca e vb si de caracter ne intelegem mai bine ca amici si daca relatia nu va dura ne stricam si prietenia si era pacatsad, gandeste-te bine ceea ce vrei si gandeste-te si la ceea ce simti pentru el pentru ca e pacat sa va stricati prieteniasad sper ca te-am ajutat :*

2 răspunsuri:
| AnonimaDoarTaci explică:

Eu nu vreau sa imi stric prietenia cu el.Eu l-am placut cateva zile dar cand s-a impacat cu prietenasa dupa ce mi-a spus atatea lucuri m-a durut foarte tare incat am zis ca nu merita nimic.Eu nu mai fac nimic pentru el.Nu are de cat, daca se va intoarce eu voi fi aici dar nu sa fac la fel ca data trecuta.Adica stiu ca nu a fost decat prietenie intre noi dar totusi, el cand era cu prietenasa ma lua pe mine in brate, deci el nu m-a lasat pe mine.In fine sper sa isi deschida ochii sa vada ce prietena are.

| soryn12 a răspuns:

Se va intoarce la tine ca te place