| anonim_4396 a întrebat:

[Sfat urgent!] O sa vi se para ciudat cred,(sunt clasa a 7-a) dar am o profesoara de romana cara ma iubea tare mult, mi-a spus si in fata ca tine mult la mine si etc.
Eu am cam fortat nota, am fost obraznica, nesimtita si toate cele. Deci m`am dus mi-am cerut iertare si n`a trebuit sa spun prea multe ca m`a luat in brate si m`a iertat. Este o femeie de nota 10. Si dp ce ma iertat am fost obraznica in continuare si nesimtita in adv sens al cuvantutlui (nu stiti cate am facut).
Acum stiu ca am pierdut`o din felul cum se poarta si o inteleg, are perfecta dreptate. Dar eu abia acum mi-am dat seama ce am pierdut si nu stiti cat regret pentru ca si eu o iubesc :X ( acum ochii ce ma privesc imi par straini si rai dar ei nu ma mai ating chiar daca stiu ca sunt ai tai)- cred ca asta ar fi de la dna pentru mine crying

Ce sa faac?! Dati`mi sfat cum sa ma impac cu ea sad (ps.: mi-a dat ff multe sanse de care n-am stiut sa profit, m`a iertat de N ori)

9 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Buna! probabil iti e rusine sa te duci sa ii spui sa te ierte iar, dar trebuie sa o faci. dar trebuie sa ii spui din inima in asa fel incat sa simta, pentru ca daca tine la tine atat de mult sigur te va ierta dar apoi nici tu nu trebuie sa mai ``fortezi nota``winking

| OanaG a răspuns:

Incearca sa nu mai fii obraznica, chiar ai mare noroc cu o asemenea profasmug

| Rioko a răspuns:

Pai lasa-i un timp... sa se calmeze si sa uite, Apoi poarta-te frumos si apoi spune-i ca e chiar adev acum. Daca nu ii poti sa-i lasi o scrisoare mai discret pe catedra si sa ii spui cat de mult iti pare rau.

| Stixie a răspuns:

De ce esti nesimtita, mai?
Cere`i scuze inca o data.si asigura`te ca e ultima oara cand o sa fii nesimtita.

| ame_3387 a răspuns:

Lasa un pic timpul sa treaca si incearca sa te schimbi ca sa observe ea ca te-ai schimbat si apoi sa ii ceri iertare. Alt sfat mai bun nu stiu. Oricum succes in continuarewinking

| pyma a răspuns:

Nu inteleg, tu cate sanse vrei?
In fine, ca sa-ti raspund, ai putea sa-ti schimbi comportamentul, sa te porti frumos, sa fii cuminte si sa inveti bine, sa ai grija sa nu mai faci tampenii si dupa un timp o sa isi dea seama ca esti aceeasi fata pe care a indragit-o si te va ierta. Dar fii serioasa si nu mai repeta greselile din trecut. A, era sa uit, dupa ce se va rezolva problema, ofera-i un buchet frumos de flori, e un gest care o va bucura mult(pe langa faptul ca cel mai mult o va bucura ca esti o fata cuminte, cu bun simt si silitoare).

| Анька a răspuns:

Incepe sa te comporti bine si vbeshte cu ea sincer din inima. spune-i ca regreti foarte mult si stii ca nu poti intoarce ce a fost cindva dar macar vei fi impacata cu gindul poti si sa plingi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imi miroase ca tu ai cam profitat de sansele pe care ti le-a dat sa te schimbi! Mai asteapta putin timp si in aceasta perioada incearca sa te schimbi!

| vidik a răspuns:

Fii mai activa, aratate ce ii poti castiga iarasi prietenia si vei castiga!