| thedrake94 a întrebat:

Sall la totii, as dori sa va cer un sfat. Stiti in filme cand un baiat si o fata sunt cei mai buni prieteni, povestesc tot unul cu celalant, isi petrec timpul impreuna se ajuta reciproc si se iubesc in secret, dar se tem sa zica ceva pentru a nu distruge prietenia? Cam asta-i problema mea doar ca eu i-am spus...dar a spus nu. Mi-a zis despre relatia ei cu un coleg de clasa pe care il iubea foarte mult si la iertat de mai multe ori dar s-au despartit pana la urma. De craciun am fost la ea si pe tel. avea sms. de la un fost(altul..sincer eu stiu de 4) si am intrebat-o daca mai sta cu el, mi-a raspuns ca nu si ca dupa ultima relatie(in vara) acum nu o mai inteseaza o relatie momentan. Nu am vrut sa ii zic dupa ce am aflat asta de la ea dar, nu stiu....nu poti sa fi doar prieten cu persoana pe care o iubesti(cam de 2 saptamani i-am spus). Da ii da si nu ii nu, nu regret ca am intrebat, nu am mai putut sa tin secretul, doar ca inainte vorbeam in fiecare zi prin sms si stiam tot ce face, acum nu prea si cred ca am distrus o prietenie. Cum se apropie Sfantul Valentin m-am gandit sa-i cumpar ceva sa-i arat ca nu am zis la bajocura si chiar tin la ea si sa-mi ofere o sansa. Asta vreau sa va intreb, sa incerc sa ii castig dragostea, sa incerc sa mentin prietenia sau sa stau mai departe si sa o las sa aleaga ea? PS:povestea ii foarte pe scurt, si un detaliu ea face 19 luna asta iar eu am facut 18 in decembrie( pe mine nu ma deranjeaza diferenta dar poate pe ea, da).

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Îi spui că tu nu ești ca ceilalți și să n ute mai bage în aceeași categorie, spune-i că te doare ceea ce crede ea că va reieși din relație. Să-ți dea șansa să te cunoască așa e normal!

| MariusMorse a răspuns:

"sa stau mai departe" NU. Se va "raci" si mai mult, persevereaza si vezi si tu ce reactii are, totusi nu sari calu. Acuma depinde si ce simte ea, daca te vede doar ca pe un amic.

| Urinak a răspuns:

Chiar o iubesti.Eu zic sa insisti.Si inca ceva... What the hell ca mult ai scris!

| alexviolina a răspuns:

Sincer,nu mai incerca.nu isi doreste nimic serios.a avut 4 iubiti.gandeste-te putin

| shadow222 a răspuns (pentru alexviolina):

100% de acord

| thedrake94 explică (pentru alexviolina):

Si eu cand am aflat cati prietenii o avut nici nu m-a durut capu de ea dar daca nu ne vedeam sau nu vorbeam vreo 3 zile imediat ma cauta ea si am zis sa incerc.