| Havyna a întrebat:

Sfaturi pentru boboci? Clasa a 9-a

4 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Daca te-au bagat pe vreun grup de whatsapp sau mai stiu eu ce si ii vezi pe restul ca vorbesc intre ei si isi scriu mesaje toata ziua, nu fa si tu aceiasi chestie, nu trimite decat 2-3 mesaje maxim, pentru ca o sa dai dovada ca nu ai altceva mai bun de facut cu timpul tau decat sa stai pe whatsapp.
Oricum cand o sa va intalniti nu o sa ziceti 2 vorbe.

| Havyna explică (pentru raMLesS):

Deja m-am întâlnit cu unii dintre viitorii colegi și sunt super de treabă laughing) am vorbit cu ei cât pentru tot anul si mi-au lăsat o impresie foarte bună.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unge geamurile cu energizant si arunca cu iaurt pe tavan. Scrie inca din prima zi pe tabla cu marker permanent. Scrie cele mai ciudate versuri pe banci. Baga maioneza in catedra. Ai ce face laughing

| wpetterssone a răspuns:

Schimbarea de la Gimnaziu la Liceu poate fi percepută ca fiind bruscă. La liceu se cer mai multe de la elev. Este perioada în care elevul se antrenează cel mai mult pentru viață. Învață cum să se comporte.
Ce trebuie să faci?
Să înveți, să înveți și să înveți.
Nu te introduce în grupuri rele. Selectează-ți prietenii. Vezi în care poți avea încredere și în care nu.
Vei avea 3 ani la dispoziție să stai cu ei și să legi prietenii, poate pe viață.