| leexxu a întrebat:

Si din nou o intrebarestraight face...Am primit groaznica veste ca trebuie sa port aparat dentar (nu am dintii strambi, doar 2 care stau aiurea; nici macar nu se vad! Cica imi trebuie pentru dezvoltarea maxilarului), iar eu nu pot sa ma obisnuiesc cu ideea. Mai ales ca 1 an de zile (sau cat il tin) nu voi mai putea saruta un baiat (aoleuu)! Problema este ca am niste colegi la mine in clasa (mai tarani de fel ) care vor rade de mine. Alta problema este ca eu cant de cand eram mica si merg la concursuri si chestii; dar nu voi mai putea pentru ca am aparat dentar! Nu-mi spuneti de partea buna, ca voi avea dintii frumosi cand mi-l voi scoate...ca pana atunci ce fac?
Vreau niste sfaturi, de preferat de la cei care au avut...Cum a fost?

5 răspunsuri:
| AnneBre a răspuns:

Pai care e treaba cu concursurile? Eu am avut aparat mobil cu care nu puteam scoate nici doua vorbe, asa ca nu te plange (in caz ca iti iei aparat fix). Si daca ti se pare ca dintii tai sunt in regula atunci convingeti parintii ca nu ai nevoie.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Si eu trebuie sa port, dar nu vreau.Nici nu mi-am facut, si la mine se vede, dar nu e groaznic. Poti sa-l porti numai in casa si n-o sa vezi rezultate mari.Nici eu n-am maxilarul dezvoltat tare, am gura mica, si nu mi se pare anormal, nu vreau sa seman cu un cal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce e asa de groaznica vestea ca iti repari dintii? sau preferi sa nu porti aparat si sa ai probleme toata viata?

ce treaba are cu sarutul? doar nu folosesti dintii. si ce treaba are cu cantatul? cu ce te impiedica sa canti?

| EaEmma a răspuns:

Daca chiar trebuie sa-l porti te vei obisnui, si nu trebuie sa te intereseze ce zic colegii tai, la un moment dat se vor obisnui, nu trebiue sa-i bagi in seama....cat despre baieti, cine te place te place si cu aparat dentar

| Lydiaaa a răspuns:

A..Aiureaastraight face Eu port aparat dentar si crede-ma n-are nicio legatura..Vei putea canta in continuare si te vei putea saruta, nu este nicio problema, stai linistitawinking Iar faza cu colegii..Hm..Si la mine a fost la fel in prima parte dar dupa o saptamana sau cateva zile s-au obisnuit cu totii si nu au mai spus nimic.Crede-ma doar la inceput il vei simti si dupa aia nici nu vei mai simti ca il ai in gura.Nu o sa fie nicio problema.Eu il port de 2 ani.Deci.sad Succes si sper ca ti-am fost de ajutorkiss