| IoanaPity a întrebat:

Heii TPU! Va trebui sa port aparat dentar si imi e ca o sa rada lumea de mine. :/.
Nu am dintii strambi rau...dar vreau sa-i am drepti si frumosi big grin
O parere?

Răspuns Câştigător
| CatalinaaM a răspuns:

Buna! Si eu am purtat aparat timp de 2 ani. Anul asta mi l-am dat jos happy! La fel, cand mi l-am pus imi era teama de ce o sa spuna colegii, ca o sa rada..insa spre surprinderea mea, unii nici nu au observat, iar ceilalti care au observat erau curiosi cat a costat, daca ma dor dintii, cum ma spal... Asa ca stai linistita, nu e deloc rau :*!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O groaza de copii au aparat dentar acum, nu e nimic deosebit si daca rade cineva de tine mai bine rade acum 1-2 ani sau cat e nevoie sa il porti decat sa iti fie rusine toata viata cu dintii strambi.

si eu am avut acelasi sentiment acum multi ani cand am avut aparat dentar, dar daca nu il purtam atunci acum mi ar fi fost rusine sa zambesc in fiecare zi

| IoanaPity explică (pentru suntserios):

Nu am dintii strambi rau. laughing))
Toata lumea mi-a spus ca am un zambet superb...dar eu vreau sa port aparat. :3 ca sa ii am drepti. big grin
Azi am fost la oftalmolog si a spus ca o sa port jos timp de 2 ani :3 Abia astept :3
Mersi de incurajare :**

| suntserios a răspuns (pentru IoanaPity):

La oftalmolog? serios?

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna! Heii, ce-i cu tine? Fii tu insati si gandeste-e ca vei avea un zambet de invidiat dupa ce-l vei da jos. Si ce daca rad, ma? Sa vezi ce-i roade invidia cand o sa te vada pe urma. Vad pe strada femei in toata firea cu aparat dentar si tu. Poarta aparatul cu incredre ca sa ai un zambet de invidiat. Idem e si daca o sa porti vreodata ochelari.
Numai bine happy

| Nobody35 a răspuns:

De ce sa rada de tine? Ar fi o copilarie.
Daca tu vrei sa iti imbunatatesti dantura, atunci fa-o! Cei care vor rade de tine iti vor invidia zambetul perfect pe care il vei avea dupa aceea!
Iar ca fapt divers, au inceput sa fie la moda aparatele dentare :*.

| AlexandraPink a răspuns:

Exista un aparat care e transparent si nu se observa, prietena mea are si ii sta chiar bine happy E adevarat ca e mai scump, dar decat sa fii complexata de aparatul tau dentar mai bine iti cumperi din ala.

| Samoila_Alexandra_1989 a răspuns:

Nu e chiar asa de rau sa porti aparat dentar..sincer mie mi se par simpatice persoanele care il poarta si chiar nu le deranjeaza acest lucruhappy nu trebuie sa bagi in seama toate parerile celorlalti, ca asa nu a jungi nicaieri.Capul sus si gandeste-te ca la final tu o sa te bucuri de o dantura frumoasa!:*