| carmen_5965 a întrebat:

Si eu odata am visat ca un vecin de-al meu vine cu toporul si ma omoara si apoi a doua noapte am visat ca vine o ruda de-a lui si ma omoara ciudat nu? si inca mai visez rude de ale lui ca vin si ma omoara ce sa fac

Răspuns Câştigător
| mistakeofyourlife a răspuns:

De obicei visam ceva ce ne maina sau care chiar daca noi nu realizam este foarte important pentru noi. Am citit intr-o carte ca de fapt personajele care apar in vis reflecta chiar persoana noastra si sentimentele, parerile nostre despre personajul respectiv. gandeste-te daca te-ai certat cu vecinul tau si incearca sa nu te mai uiti la filme de groaza inainte sa te culci, ci sa citesti o carte sau sa asculti muzica. Bafta! kiss

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic, gandeste-te si tu dupa ce te trezesti din vis ca si tu omori pe cineva cu toporul si nu se intampla nimic.

| mistakeofyourlife a răspuns:

Macina* laughing

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Rude care te omoara? sau vecinul? e perfect iti moare moartea dar e puternica va ceda si nu vei mai visa eu am visat cu mi-a murit toata familia adica le-au murit mortile

| Biencush a răspuns:

Roaga-te inainte de a adormi si incearca sa nu ai activitti ce te-ar putea agita sau care sa-ti dea sentimente neplacute.Intr-adevar,subconstientul lucreaza chiar si cand dormim(ca atunci cand tii mult la un baiat de ajungi sa visezi noaptea ca il intalnesti si te roaga exact ceea ce astepti de mult). Poate te-a speriat vreodata acea persoana si o asociezi in vis cu o spaima puternica, sau cine stie? Ideal e sa te rogi si sa nu te sperii. pup

| denysik22 a răspuns:

Pai sfatul meu e sa te opresti din visat. atunci nu mai ai nici cosmaruri nici vise placute happyhappyhappy:*