| aanonimm a întrebat:

Si parintii vostri sunt asa de exigenti? k ai mei intrec orice masura:-l

Răspuns Câştigător
| ubitzika a răspuns:

Wazgalycy sa fii u in loku meu bine p mine ma lasa sa stau mult pe pc pentru ca la mine nu se aude ca am laptop si ei dorm nu stiu ce fac eu stau pana la 2 3 la pc ca ei nu stiu si depinde cat imi e de somn dar venind vorba de iesit afara woow mama la 8 -8 juma esti in casa ca e intuneric
cand nu sunt ei acasa mai stau p afara si a doua zii ma intreaba si le sp ca am stat pana sa intunecat si ei imi sp ca m au vz vecinii

am citit ce ai sc si am si eu un caz asemanator dar la mine ii sp ca uite ce se holbeaza ala la tine si chestii dar nu imi spun ca de ce chiar imi sp ca uite cat de mumoasa esti ce se holbeaza baietii la tine thoamne sunt atat de stresanti si cand ies afara ma suna si ii sp ca sunt cu o fta si daca o cun mama ma pune sa eu dau la telcrying

sunt multe care mi le fac dar asta e nu le pot schimba p mine m-a lasat odata sa fac ce vreau ca nu mai puteam aveam atat de multi nervi si am sc o scrisoare de adio si vroiam sa plec si imi facusem si bagaju si vroiam sa plec de acasa si ma vz mama si nu mai e atat de rea cum era inainte dar tot nu am nici o sansa sa stau mai mult p afara...crying sper sa gasesti o solutie si daca o gasesti te rog sa ma anunti si pe mine ce ai facut:* bafta

9 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Erau inainte.Pe la 12-13 ani, dar acum nu mai sunt happyMa inteleg foarte bine cu ei.Mai ales cu mama. Pot sa ii spun orice, ma intelege si ma ajuta mereu big grin
Parintii au mare dreptate!winkingInainte nu intelegeam de ce erau ei asa. Dar acu mi-am dat seama ca sfaturile lor au fost si sunt foarte bune. Ei stiu mult mai bine ce e bine pentru noi happyOrice parinte isi protejaza copiiwinking

| ing. a răspuns:

Asa sunt parintii.Noua ne par exigenti, insa ei ne vor doar binele.Stiu,si eu uneori sunt indignata si suparata pe ei, dar sunt parintii mei, oricum ar fi.Ai mei niciodata nu sunt de acord cu mine, si asta ma supara cel mai mult.Si eu ma supar, cateodata ridic tonul, dar apoi sfarsesc prin a plange si a`mi cere scuze.Nu e bine sa te certi cu parintii, mai ales ca ei nu vor sa inteleleaga ca am crezut.Am incercat sa le explic, civilizat ca am nevoie de independenta si de asemenea, le-am aratat ca pot avea incredere in mine.Acum nu mai am probleme.Doar din te miri ce prostiehappy.
Iti urez succes si sa depasesti aceste probleme cu parintii exigenti

| Casiana a răspuns:

Astia sunt parintii, cand eram putin mai micuta si eu ziceam la fel, acum am mai crescut si le multumesc pentru ca au fost exigenti cu mine...Cred ca sunt exicenti pentru ca acesta este modul lor de protectie...Simt ca ne protejeaza, si chiar este asa...De exemplu parintii imi interziceau pe la 13 ani sa ma machiez, si muream de ciuda in fata blocului cand unele fete erau machiate...Acum vad ca este mai bine ca nu m-am mai machiat, deoarece tenul meu este mai sanatos...Asta este decat un exemplu...Deci mie imi place ca uneori parintii sunt exigenti, pentru ca este sper binele nostru... O seara buna!

| sorin a răspuns:

Parintii mei au fost intodeauna intelegatori cu mine, si am avut prea mari restrictii.

| ZuuZaaA a răspuns:

Salut...nu stiu ce sa zic! si eu sunt in Italia in vacanta... uite iti las id meu in caz ca vrei sa vorbimwinking... te-am pupat pa-pa:* ( smekhera_dull)

| ---droid-kid--- a răspuns:

Adica tatal meu e mai dur sa zic asa...am 14 ani

la 9 trebuie sa fiu in casa

daca stau si eu mai mult de 11 pe mess cu vb cu amici il auzi din camera ailalta"nu mai inchizi pc'ula ala" si chestii din astea

cand ies cu gasca ma ia la intrebari "cu cine. unde..." si devine stresant... specifik ca de la varsta de 8 ani stau fara parinti .adica au fost plecati in afara .si acum sunt. .si suna de vreo 2 ori pe saptamana...vin acasaa si el si mama o data la an. .si totusi ...sunt prea exigenti. acum in vacanta am venit aici...in it...cand iesim mai ies cu rolele si mereu ca te plimbi aici.acolo si nu te duci inkolo.sau daca se mai uita un baiat mai atent la mine gata...cand ajungem acasaa."k dc se uita ala asa la tine" de pak eu sunt vinovata k ala se uita la mine si tot felul de chestii care nu isi au rostul...
parca sunt la inchisoare

| ---droid-kid--- a răspuns:

Si eu am laptop
dar nu stiu cum fac de aud sau vad mereucrying
sa'mi bag mana in buzunar e mai suport

| rox a răspuns:

Nici 5 min nu cred c-au trecut de cand ma certai cu mami.frustrated
ma disperaaaaa! cand ma vazu la pc ca-mi pusai castile si ascultam rock incepu si mai raulaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu