| NowForYou000 a întrebat:

Simt ca nu mai pot, mereu ma cert cu toti si pana si cu ai mei. Cateodata mi-as dori sa nu mai exist deloc pe lumea asta, nici nu stiu ce sa mai fac. Cand vorbesc cu cineva, nimeni nu ma intelege si mereu toti rad de mine si cateodata pana si ai mei. Imi puteti da niste sfaturi, ce sa fac, ca nu mai suport pe nimeni si nimic. Voi ce-ati face de-ati fi in locul meu?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Poate ca ar fi bine sa-ti analizezi comportamentul si sa-l ajustezi in functie de modul de comportament al apropiatilor tai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand trebuie sa vorbesti cu parintii tai si cu un psiholog despre chestiile astea, pentru ca e clar ca ai o mare problema daca nu mai suporti pe nimeni si nimic.
In al doilea rand, incearca sa iti faci prieteni. Asta e cam greu acum, dupa modul in care gandesti, dar trebuie sa incerci sa te schimbi.

| ksuper31 a răspuns:

Sau... poţi să meditezi.
Succes!

| DomnisoaraVisatoare26 a răspuns:

Si eu am fost in locul tau. Mergi la un psiholog. O sa-ti fie de ajutor! Te pup :*

| RustedBit a răspuns:

"Cateodata mi-as dori sa nu mai exist deloc pe lumea asta"
Spui asta în momente de disperare, dar dacă ai fi pus în fața faptului ai fi mult prea speriat pentru a-ți menține atitudinea.Nu îți știu în detaliu povestea și nici pe tine.Un specialist te-ar putea ajuta; dacă nu dorești, un prieten adevărat care să te asculte poate face minuni.