| Mmelek a întrebat:

Simt ca sunt foarte stresat, obosita, ca nu am chef de viata si ca vreau sa ma opresc din ce fac acum. Am 17 ani, sunt clasa a X a si stau in gazda. Aceasta este principala problema,deoarece dupa ce a inceput semestrul al doilea am avut o perioada stresanta ( olimpiada,concursuri,note etc.), dar am stat mult acasa la parintii mei ca sa pregatesc pentru olimpiade(am fost invoita). Acum plang mereu,sunt obosita,imi este dor de ei si imi doresc cu disperare sa treca timpul (simt ca ma sufoc, ca sunt captiva,ca nu ma intelege nimeni, ca nu sunt langa mine) problema este ca si cand sunt acasa in week-end plang,am plapitatii si stari proaste pentru ca stiu ca trebuie sa plec din nou. Ce as putea sa fac pentru a ma bucura mai mult de viata( am prietene minunate, o familie care ma iubeste prea mult) pentru ca stiu ca o sa treaca timpul si o sa regret,dar ma simt atat de obosita si vreau cu disperare sa se termine totul, incat intru in panica ca nu este totul asa cu vreau eu... vreau acasa pentru ca simt nevoia sa ma odihnesc, nu pentru ca imi este dor de ei asa de rau, ci simt ca nu mai pot. Va rog sa ajutati un suflet sa isi gaseasca linistea.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Laso si tu mai moale cu invatatu si axeaza te pe ceea ce iti place si ce vrei sa faci pe viitor. Nu demonstrezi nimic la nimeni daca participi la 100 olimpiade si 1000 de concursuri

| Radu284 a răspuns:

De ce stai in gazda? Inveti intr-un alt oras? Cat e de departe?

Stiu, uneori singuratatea e naspa, si la fel si plictiseala. Ai prieteni noi acolo unde stai in gazda?

| Mmelek explică (pentru Radu284):

In Calarasi. Nu sunt foarte departe de casa. Am prietene aici si sunt inconjurata de oameni minunati, dar uneori vreau acasa sa ma odihnesc...imi este greu.

| Radu284 a răspuns (pentru Mmelek):

Pai si cat de departe esti de casa? Vorbesti des cu ai tai?