| anonim_4396 a întrebat:

Simt ca traiesc degeaba.Cum sa schimb acest lucru?

17 răspunsuri:
| daii a răspuns:

"Nu lasa teama sa te opreasca din joc!"
jocul=viata!
Deci, nu te lasa doborata asa usor, lupta pentru ceea ce iti doresti, lupta pentru visele tale! Lupta pentru viata ta! Gandeste-te. tu simti ca traiesti degeaba, dar altii poate se chinuie si se roaga la D-zeu sa mai traiasca si ei cateva zile in plus.gandeste-te ca tu esti sanatoasa, dar altii poate se "bat" cu moartea.gandeste-te ca poti sa razi. dar altii din cauza problemelor au si uitat cum e sa rada.gandeste-te la toate astea! Gandeste-te ca D-zeu ti-a dat viata asta ca sa o traiesti.nu sa o faci sa devina monotona! Gandeste-te ca multi oameni ar vrea sa aiba ce ai tu. dar acest lucru nu este posibil pentru ca ce este al tau, e doar al tau!(nu ma refer la starea materiala). Nimeni nu traieste degeaba, asta sa fie clar! Fiecare om are un scop in viata!

by daiiwinking

| juniper a răspuns:

Gandeste-te la toate lucrurile care te-au facut fericita, Dumnezeu ti-a dat viata ca sa traiesti, cu fiecare om se naste si un suflet care va ajunge la Tatal nostru. Are rost sa traiesti.

| marsy a răspuns:

Dea. e f placut cand ajuti pe cineva.
la un moment dat o sa-ti dai seama ca nu traiesti degeaba... sint persoane care au nevoie de tine. poti sa incepi sa-i numeri pe degete. ehehe... nu te mai gindi la asta. aa. sh daca ai alaturi persoana iubita cu atit mai multtt love struck

| ATB a răspuns:

Inca nu ti-a trecut de la faza cu auto descrierea brutala cu singura... sperante? Simte ca nu mai simti nimic fi indiferenta, gaseste o bucurie mare in lucrurile mici, te rog da mai multe detalii cu ce ai patit... e grav. Esti intr-o stare regretabil de deplorabila incearca sa treci peste, sa nu faci vreo prostie pentru ca viata e singuru lucru care il ai si de care trebuie sa profiti la maxim. Daca zici ca banii sau iubirea sunt cele mai importante e total fals, acestea se dobandesc in timp se pierd, se recastiga dar viata e cel mai frumos si pretios lucru pe care il ai. Ai grija de tine!

| clawss a răspuns:

Implicate voluntar intr-un progam! Poate o sa ti placa!

| tukhey23 a răspuns:

Draga Delight, eu ma simt in plus. cand vad ce rasp. ff bune ai primit. Dar vreau sa iti zic si eu 3-4-5 cuvinte, poate vei tine cont de ele, poate nu.Nu trebuie sa iti pui intrebare:de ce traiesc? si apoi rasp(simplu):degeaba? Deja, in viata ai pornit cu stangul... esti o fata frumoasa si desteapta, eu zic sa profiti de asta. Dar faci ceea ce simti.Eu cred ca o pers. pe care, nu il are pe d-zeu in viata... e o pers., cu drepturi, idei. si alte chesti:pierdute.Eu zic pentru. inceput, trebuie, sa iti faci auto`caracterizare... apoi sa te gandesti la ce vrei sa ''faci'' in viata.Prieteni,familia,iubitul... etc., nu te vor ajuta in cautarile tale.Eu sunt niste oameni, da oameni... incearca sa te... cunosti pe tine, apoi sa ii cunosti. pe cei din jurul tau.Ai grija... nimic nu e usor, dar daca stii sa alegi drumul mai scurt. e usorhappy

| rozalia25 a răspuns:

Ajuta pe altii, e cea mai mare satisfactie care o poti primi.

| oana_1897 a răspuns:

Nimeni pe lumea asta nu traieste degeaba, fiecare avem un scop precis dar nestiut de noi pe care il vom afla pe parcurs...incearca sa faci lucruri noi, care sa te atraga si sa te scoata din aceasta lume in care traiesti tu, incearca sa te simti mai important dupa ce iti reuseste un lucru incearca sa fii tu! bafta multa iti doresc!

| Rrrretarded a răspuns:

Fa ceva...fie bun sau rau si ai sa-ti dai seama ca nu traiesti degeaba din moment ce ai interactionat cu niste obiecte, sau ti-ai lasat amprenta asupra unui lucru...deja pot spune ca nu traiesti degeaba pentru ca extragi oxigenul din aer pentru a trai tongue

| maya23_6465 a răspuns:

Incearca sa petreci mai mult timp cu prietenii sau gasesteti o activitate care sa iti placa, un sport poate... ceva ca sa iti faca placere si sa iti ocupe timpul si care sa te faca fericit. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu:traieste fiecare clipa ca pe ultimabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu:sa traiesti fiecare clipa ca pe ultima din viata tabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Găsește-ți preocupări care să-ți umple timpul și care să te împlinească sufletește.
Pa, pa.

| emignon a răspuns:

În primul rând,să eliminăm cuvâtul,, degeaba" din vocabular!
Nu are ce căuta acolo!

Vedem ce rămâne? Al trei-lea cuvânt din prima propoziție. Și asta-i cel mai important!

În momentul de față sunt medici morți, sunt ingineri morți, sunt genii morți.

E drept, faptele lor au folosit ( și folosesc ) omenirii. Dar ei? S-au transformat în țărână de mult.

Morala: mai bine să fii viu decât celebru!

Toate cele bune!

| AdrianIoan a răspuns:

Zambeste, viata e frumoasa, profita de orice ocazie si nu uita ca viata e aici doar o data.

| alightinthedark a răspuns:

Tu ai fost creata intr'un chip frumos, un trup perfect cu o minte sanatoasa si Dumnezeu a pus pe langa tine oameni, prieteni, si toate astea nu s-au intamplat la voia intamplarii. tu ai un scop pe pamantul asta, o misiune.eu cred ca Dumnezeu nu vrea ca tu sa iti irosesti viata pe lucruri de nimic ci sa o traiesti din plin, o viata plina de dragoste, o viata pentru a face lumea mai buna. happy cum poti face asta? Poti sa stai de vorba cu Dumnezeu si sa-l rogi sa iti arate cum poti sa schimbi acest lucru. Succes! happy

| smoothcriminal a răspuns:

Incearca sa-i ajuti pe altii. O sa te simti utila si o sa vezi cat de frumoasa e viata.