| user924849874 a întrebat:

De la o vreme ma uit in gol sau atintita la un lucru si simt ca nu traiesc! eu cred ca este din cauza oboselii voi ce ziceti? este o baoala sau ce? am halucinatii? sau sunt dusa cu capu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa fie din cauza oboselii. Cred ca este vorba de depersonalizare. In multe cazuri apare din cauza stresului sau oboselii. Uneori poate aparea in relatie cu anxietatea sau atacurile de panica. Dar tu cum spui ca doar te trezesti uitandu-te in gol, fara sa existe alte urmari, probabil nu este nimic grav. Daca ignori senzatia respectiva si continui sa iti vezi de treburile tale nu o sa mai para foarte ciudat.
Desigur, daca simti ca se agraveaza si ca senzatiile astea incep sa iti afecteze stilul de viata si vrei sa fii complet sigura ca nu este nimic in neregula cu tine, poti oricand sa mergi la un psiholog sau psihiatru.

| DrLolo a răspuns:

Poate fi Din cauza Anxietati si oboseli