| AoiChan a întrebat:

Sinuciderea este o incalcare a drepturilor omului?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.Este un păcat.Este o alegere tâmpita a individului care alege sa faca asta.

| Wehrmacht a răspuns:

Cred ca doar daca aduci pe careva in halul ala in mod intentionat.
Stiu ca te alegi cu dosar penal daca ai legatura cu sinuciderea unei persoane(ca ai facilitat-o, provocat-o... sau altele de genu' asta)

| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

| Drimmero a răspuns:

Mai mult pacat decat o incalcare a dreptului, nu incalci dreptul altei persoane!

| peperonies a răspuns:

Nu.

| Divy a răspuns:

Da, e încălcarea dreptului la viațăwinking

| FageAndrei a răspuns:

Tu ai dreptul la viata.
Deci tu poti sa faci ce vrei cu viata ta atata timp cat nu incalca o lege.
Iar sinuciderea nu e o incalcare la dreptul la viata, ci e renuntarea la acest drept...

Daca cumva te-ai gandit la sinucidere, razgandeste-te...
Poate e cea mai usoara metoda de a scapa de toate problemele dar ai grija... sinuciderea e o sabie cu doua taisuri... tu scapi de probleme dar le cauzezi celor din jurul tau, celor ce iti sunt aproape, mai multe probleme de cat ai avea tu.

Eu personal am trecut prin asta... Si eu m-am gandit la asa ceva. Dar crede-ma! Nu e o solutie...