| Live.Laugh.Love a întrebat:

Spune ca este prietena mea cea mai bunastraight face, uneori face si ca mine, ma sustine, dar de cele mai multe ori:
1. S-a imprietenit cu fitoasa liceului, pe care toti o urasc x( [ si eu logic ]
2. Sta cu aia non-stop
3. Fitoasa aia imi zice mie pe mess nu stiu ce [ ea incepe cearta ], tot pe mess, i-am zis lu' "cea mai buna prietena " toate injuraturile care mi le-a zis mie aia phbbbbt, iar " my bff " imi zice : * las-o in pace, e un om, face greseli, nu te mai lega de ea! * straight face i-am zis ca ea a inceput cearta!
4. Daca ii zic ceva de noua ei bff, nu raspunde sau imi zice * biata de ea ce ai cu prietene mea? *
5. O data s-au certat rau, toata lumea a felicitat-o ca nu mai e prietena cu ea, peste 2 ore [ maxim ] fosta me bff, se roga in genunchi s-o ierte aia phbbbbt straight face, eu i-am zis ca nu e bine ce face, ea nu m-a bagat in seama
6. Multe alte chestii >--- eu nu-i fac asta! sau imi zice mie ca prietenii buni, nu au secrete unii fata de altii, ieri, s-a dus cu fitoasa aia la nu stiu cine din clasa si i-a zis secretele ei, am intrebat-o ce e, ca doar e bff meu, ce mi-a zis ea: * cine esti tu sa stii? * adica ii zice unuia din clasa care nu stie cum il cheama si nu-mi zice mie?! asta e prietenie? ce ar trebui sa fac? o cunosc de vreo 4 ani phbbbbt? dau funda va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Zoet a răspuns:

Mda...stiu prince treci, chiar daca mie nu mi s-a inatmplat. Dar mereu ma cam cert cu ''cele mai bune prietene'', din cauza unei dobtioace. Cel mai bine este, sa atepti, pana ce ea va veni sa-ti ceara scuze.Sa vezi dacavine asa repede la tine ca si la acea fata de la liceu. Daca nu asta inseamna, ca are mai multe sentimente fata de ea decat de tine.Stiu ca e cam rea situatia, dar se mai intampla.Deci, cand te vei mai certa cu dansa, nu te duci tu la ea sa- ceri ieratre, astepti pana ce vine ea...Eu asa am facut si chiar a functionat.

Daca nu functioneaza incearca sa porti o discutie cu ea, (''discutie intre si numai 4 ochi''), unde sa-i spui tot ce te doare si ce ai vrea sa faci ca sa ii faci pe plac.Sau daca nu, spune-i sa nu mai fie asaa de...neprietenoasa cu tine... Poate asa ii vor intra mintile in cap, si nu se va mai purta asa cu tinewinking

Sincer, chiar imi pare rau.Eu am incercat sa te ajut dupa modurile mele, pe care le practic cu ''cele mai bune prietene''.
Succes! :*

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Popularitatea astachatterbox
Am vazut atatea cazuri de persoane care aplicau pupicurismul doar-doar sa stea in preajma vip-ului scoliioh go on
Nu se merita.Rare sunt persoane populare si dragutetongue

| madalicious a răspuns:

Ar trebui sa o zdruncini bine si sa-i arati ca aia nu este prietena ei, ci doar se preface. Dar nu cred ca o sa te asculte pentru ca ea este prea orbita de "prietenia" cu aia, ca sa-si dea seama ca are o prietena adevarata langa ea.winking
Si din cate ai explicat se vede clar ca ei ii place sa fie in centrul atentiei cu aia, chiar daca ea ii face rau. Si eu am o prietena de maxim 4 ani dintr-a 6 love struck si o ador chiar daca nu mai suntem la aceiasi scoala.
Cea incerc eu sa-ti explic este sa incerci sa mizezi pe faptul ca va cunoasteti de mult timp si va stiti secretele una alteia, si nu merita ca una abia cunoscuta sa va strice o prietenie de durata, daca nu intelege nici asa, nu o mai baga in seama o perioada de timp, si va veni ea la tine, sperand sa o ierti.

| LoveMusic a răspuns:

S-o laşi să-şi vadă de viaţa ei. Să vezi când va fi o ceartă definitivă
între cele două,"prietena" ta va veni cu "coada între picioare" (vorba aia) la tine şi te v-a implora să o ierţi. Şi atunci vei fi tu cea căreia nu îi mai pasă. Atunci adu-i aminte de tot ce a făcut şi atunci o v-a mustra conştiinţa, dar acum nu realizează. Încearcă să o ignori şi să te porţi normal cu ea ca şi cu o simplă persoană (Serus! Ce faci?) şi atât.Cred că ignoranţa ta e cea mai mare pedeapsă. La început poate că se v-a preface că nu-i pasă. Dar când o v-a lăsa fiţoasa respectivă baltă, atunci va veni la tine ca şi cum ai fi de rezervă. Şi atunci nici tu nu o mai primeşti înapoi o perioadă, se v-a simţi singură şi dacă n-a înţeles cu frumosul poate înţelege aşa. Dacă se mai repetă, nu mai fi deloc prietenă cu ea, las-o. Dar dacă starea ei se îmbunătăţeşte, atunci fi-ţi prietene dar nu-i zice toate secretele şi aşa, nu mai avea aşa multă încredere în ea.Ai încredere, dar mai puţin.Succes! Fundiţă? (te roog :-x)

| asdfghgiklgk a răspuns:

Sa o confrunti direct. Ia-o de oparte si spune-i toate lucrurile astea pe care lea-i scris mai sus. Spune-i ca tii la ea si nu vrei sa o pierzi, si fa clar ca nu iti place deloc prietenia dintre ea si fata aia. Daca ea o va alege pe ea, va trebui sa astepti, intre timp fa-ti alti prieteni, stai cu ei si nu o mai baga in seama deloc, pentru ca in final se va intoarce, sau mai rau, va ramane singura. Si o prietena adevarata nu face chestii din astea. Poate a facut-o pentru popularitate, daca spui ca toata lumea o stie pe aia ca fiind fitoasa? thinking Anyways, mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta:daca vrei sa te impaci cu ea, fa asa nu o lua in seama, fii pohuista/si nu te ruga la ea sa va inpakati.eu tot asa m-am sfadit cu ea intr-o zi tare.si de fiecare data cain ne certam eu imi ceream iertare, dar acum am inteles ce sa fac, si imi era pohui de ia, asa ca ea a vazut ca nu-i zic nimic si singura ea si-a cerut iertare. fa si tu ca mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acuma m-am certat cu o prietene cea mai buna prietea e verisoaramea, deci stiu prin ce treci cat ai suferi. in clasa. ieram cele mai bune prietene, in clasa. a plecat la ea in sat la scoala acum in clasa. tot plecate in ziua asta de 22. 12. 2010 imi zc copilaroasa pa ca vreau sa vb cu altcineva! apoi tot zc ai inteles? nu am inteles da parca ziceai ca pa ca vrei sa vb cu altcineva vezi dc nu mai vreau eu sa vin acolo la... dc? nu mia rasp nu mai vreau sa vb cu tine niciodata 1 atunci an ranas uimita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e...si mie mi s-a intamplat si mi se intampla...eu cred ca ar trebui sa o lasi in pace si sa iti faci alta prietena in care chiar poti avea incredere