| Jєรรเςค a întrebat:

TPU ai ramas singura mea speranta deci :

Din clasa a 3-a am o BF si in a 4-a am ajuns de acord sa fim BFF, avem chiar si bratari de prietenie. In clasa 6 adica acest an, o alta fata din clasa, O etichetez x. S-a certat cu BF ei si prietena mea s-a bagat in cearta, Mie nu imi place sa ma cert. Prietena mea si cu x vorbeau toata ziua si barfeau despre fata cu care sa certat... Ma ignora. Acum cateva zile sora lui x mea spus ca a vazut ca sorasa vorbea cu BFF-a mea si vor sa fie ele BF.

Sincer... ce ma fac? Nu vreau sa stau cu altcineva toti au pe cineva. chiar si fosta prietena a lui x. Cer din inima ajutoarul...

4 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

Discuta mai intai sincer si deschis cu BFF. Daca reiese din ce spune ca e intr-adevar apropiata de X aminteste-i cat de bine v-ati inteles mereu si spune-i sincer ca te simti neglijata. BFF ar trebui sa ineteleaga. I hope it helps happy

| ßσьσсєℓα a răspuns:

Fa-ti alta BFF, nu te vrea ca BFF daca te ignora : BFF trebuie :

Sa nu fie din clasa ta sau sa nu iti cunoasca colegii sau sa ii aiba la degetul mic.

Sau, baga-te si tu langa ele happy, oricine te place poate sa iti fie BFF, eu am o BFF mai mica decat mine cu un an.

Meriti pe cineva special happy. Toti meritam happy.

| bestofninja a răspuns:

Las-o balta pe X. Mi s-a intamplat si mie ceva asemanator pe a saptea. In fine deoarece s-a bagat toata clasa pe partea fetei(BFF) cu care m-am certat. Si asa toata clasa ma ignora si in pauze radeau de mine. Eu zic sa o lasi balta si gasesteti alta BFF. Iti dau un sfat! SA NU FIE DIN CLASA CU TINE! Ca sa nu patesti ca mine! Pupcik! Funda?

| Papadie02 a răspuns:

Inseamna ca BFF-a ta nu merita prietenia ta.Ce fac ele nu se numeste prietenie, pentru. ca ele s-au impreietenit pentru ca au un dusman comun si dupa cum ai mentionat, ele barfesc toata ziulica.Incearca sa iti gasesti alta prietena, dar ai mare grija de data asta!