| Angel_8045 a întrebat:

Spuneti-mi ce impresii v-a lasat romanul "Mara" de Ioan Slavici (desigur, cei care l-au citit)?

Răspuns Câştigător
| Ţiiţţţu a răspuns:

Buna, Mara este un roman foarte interesant plin de actiune. in prima parte peronajul principal e Mara, e foarte captivant cand citesti si vezi cate sacrifici face o mama pentru ca copii ei sa ajunga cineva in viata, iar in a doua parte e vorba de iubirea dintre Natl si Persida aici o sa descoperi ca Persida calca pe urmele Marei si lupta si indura multe pentru ca casnicia ei sa funcioneze. deci merita citita ti-am dat 2-3 idei ca sa vezi despre ce e vorba, o sa vezi la partea doua suferinta Persidei care e foarte dramatica pot sa zic... sper sa o citesti, merita.noapte buna

2 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Mi-a placut capitolele despre partidele de sex

| Rebeca269 a răspuns:

Hammmthinking sincer nu am citit chiar pana la final dar aproapebig grin
Pai mie mi se pare o care chiar bunalaughing e o poveste impresionanta a Marei care trece prin atatea pentru copii eihappy
Ti`o recomand cu mare dragbig grin