| cristina1983 a întrebat:

Spuneti-mi cum pot trata o luxatie de glezna s-a umflat si este de culoare verde dar cand merg nu ma doare.

1 răspuns:
| Ara997 a răspuns:

Gheata aplicatii locale, antiinflamatoare, unguent gen fastum gel, repaus -total cateva zile, piciorul tinut mai sus, adica la pozitia culcat pe spate piciorul sta sprijinit pe operna a. i. e mai sus decat pieptul (cordul)
pe urma miscare moderata, incaltaminte comoda, atentie la recidiva. sanatate
p.s. nu strica o radiografie si lo vizita la ortoped