| GabiD a întrebat:

Spuneti-mi niste site-uri unde pot creea bloguri in romana(.ro).
Funda.

Răspuns Câştigător
| GabyB94 a răspuns:

Poti pe webnode.ro - softul e in romana si are sfaturi despre ce si cum sa scrii pe fiecare pagina daca vrei.

Adresa ta va fi nume-pe-care-il-dai. webnode.ro, dar asa va fi la toti, indiferent de ce platforma folosesti. Daca vrei doar nume-pe-care-il-dai.ro, atunci va trebui sa-ti cumperi domeniu, dar poti sa il iei tot de la webnode

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Blog.ro nu ai cum sa creezi daca nu cumperi domeniu. Poti crea un subdomeniu gen .wordpress.com

| GabiD explică (pentru CM7YRE):

Nu prea am inteles ce e cu acest domeniu si subdomeniu! Ajutor!happy