| ang3l_iN_the_night a întrebat:

Spuneti-mi sh mie va rog care sunt factorii care influenteaza negativ cresterea in inaltime...adica ce anume poate stagna cresterea in inaltime?

8 răspunsuri:
| Aliyaa a răspuns:

Fumatul spre exemplu

| roox a răspuns:

Iubirea mea...
Din câte observ eşti obsedată de înălţime...oh go on
Eu sunt de înălţime medie... şi aş face orice să fiu mai înaltă
Mulţumeşte-te cum eştiwinking
Gândeşte-te că sunt o mulţime de femei scunde care speră să mai crească măcar cu 5 cm.
Gata.
Încearcă să te mulţumeşti cum arăţi... ştiu că m-am repetat mult... dar, asta e!hee hee

| Maria_3931 a răspuns:

Pai nu poti sa fi inala daca nu ai pe nimni inalt in familie...

| dd9em4 a răspuns:

Fumatul fumatul si din nou fumatul. Apoi practicarea unui sport sau unui obicei ce solicita mult coloana sau oasele, pachetelul genetic, alimentatia proasta sau o banala intoxicatie cu medicamente ce poate sa iti dea peste cap functionarea normala a organismului.In orice caz, nu vreau sa dezamagesc, dar daca esti micuta nu o sa te faci de 1, 70 usor dar mergi la un medic si fii pozitiva.Si fetele mici sunt dragutebig grin Eu am 1, 70 dar nu sunt foarte mandra de asta deoarece de aici au aparut probleme cu coloana laughing. Sper ca am ajutat.

| anamariah a răspuns:

Poti sa consulti un endocrinologtongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mostenirea genetica nu este un factor negativ dar face parte din factori, absenta mineralelor din alimentatie sau insuficiente (malciu magneziu si tot ce concura la crearea si cresterea osului si ligamentelor ), fumatul, inceperea activitatii sexuale inainte de vreme, boli precum nanismul, insuficienti hormoni de crestere, folosirea unor medicaamente sunt multi factori care pot influenta cresterea.De exemplu fotbalul este recunoscut ca fiind fiind un sport care are risc de crestere in inaltime la copii (candva majoritatea fotmabilistilor erau mici de inaltime, acum mai fac si alte sporturi in paralel si reusesc sa aiba o inaltime cat de cat normala ), practicarea gimnasticii la sol (de performanta ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta depinde de hormoni ::?>>>>cred>> ca fumatul poate nu stagneaza chiar asa raw

| zagrean a răspuns:

Fumatul, alcoolul, ciocolata, cafeaua, cacaoa, mancarea tip junk-food, dulciurile.