| mihail2003 a întrebat:

Factorii sau lucururi, care influenteaza aspura cresterii inaltime negativ (operesterea inaltime)...alcoolul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Lipsa sportului/a miscarii, pozitie proasta ( de obicei la birou ), tigarile/ drogurile, etc. Alcool-ul nu prea vad cum ar influenta asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ridicatul greutăților! Știu n cazuri.

| Felissa13Eden a răspuns:

Alcoolul, tutunul si drogurile.

| EvilMayDie64 a răspuns:

Nu inteleg exact ce vrei sa transmiti prin intrebarea asta... Daca e o intrebare despre cum influenteaza alcoolul cresterea inaltimii, atunci iti raspund ca e cazul doar inainte ca cineva sa se nasca, daca maica-sa consuma alcool.

| Daniel31 a răspuns:

Nu stiu daca afecteaza alcoolul cu ceva cresterea inaltimii. De multe ori conteaza si statura rudelor tale.
Daca vrei, ca factor care nu te ajuta sa te inalti ar fi ridicarea a ceva greu, si mult timp (la sala de exemplu) deasupra umerilor, sau capului.