| Natasha_6158 a întrebat:

Care sunt factorii ce influenteaza in mod negativ familia?

11 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Lipsa de respect, de comunicare, lipsa de intrajutorare reciproca, neintelegerile in general.

| antonia09 a răspuns:

Monotonia, lipsa de comunicare, jocurile de noroc, indiferenta. Cam astea ar fi dupa opinia mea factorii care influenteaza in mod negativ familia.

| カルメン a răspuns:

Minciunile, neincrederea, lipsa de comunicare si de respect cred eu ca ar fi factorii.

| cosima11 a răspuns:

Certurile, alcoolul, indiferenta, amantul/ta, cheltuirea salariului pe nimicuri, lipsa de comunicare si nu in ultimul rand, lipsa sentimentelor. sad

| eduardd a răspuns:

Nu sunt "factori", sunt decizii!

| NickoS a răspuns:

Factorii principali care influenteaza negativ sunt: alcoolul, infidelitatea si stresul (cel putin asta vad la majoritatea familiilor din jurul meu )!

| laura64 a răspuns:

Lipsa respectului reciproc, starea de conflict permanent, minciuna, lipsa strictului necesar, lipsa dialogului sa.

| Anemona a răspuns:

Non-comunicarea, alcoolul, lipsa banilor, indiferenta, viciile...nu stiu.cred ca asa ceva

| alina_7697 a răspuns:

Jocuriile de noroc, indiferenta, alcoolul, neintelegere, comunicarea, diferenta de varsta, infidelitatea, stresul, lipsa de respect...in mare, cam astea ar fi! Depinde de la familie la familie, ca sunt unele famili care traiesc dupa princiile din vremea lor, iar copii dupa principile din zilele noastre si apar certuriile. Si sunt unele famili, pur si simplu denaturate, care nu stiu cum sa se comporte intr-o familie, si habar nu au ce trebuie sa faca sa duca un trai decent si sa-si inteleaga copii iar de aici apar unii dintre factori care i-am enumerat mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca cel mai greu factor negativ ce influenteaza o familie este grija zilei de maine.

| cosmic_ray a răspuns:

Lipsa de comunicare, neincrederea, conflictul dintre generatii, minciuna